Armatura kuchenna: jeden uchwyt, wiele możliwości

Jeden uchwyt – wspólny mianownik oferty armatury kuchennej Villeroy & Boch. Poza nim każda z kolekcji wyróżnia się indywidualnym charakterem i funkcjonalnością. Wyciągana wylewka czy możliwość złożenia baterii wystarczą aby codzienne czynności w strefie zmywania były prostsze i przyjemniejsze. Dodatkowo spełnią oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników oraz wpiszą się w nowoczesny, wielkomiejski wystrój kuchni. A w rolach głównych występują: Steel Expert, Como oraz Finera.

Od Minosa, przez Moena, do Villeroy & Boch

Protoplastami współczesnych baterii były srebrne, złote i marmurowe krany w Pałacu Minosa na Krecie, 1700 lat p.n.e. Ich forma i funkcjonalność zmieniały się przez wieki, ale prawdziwym przełomem był rok 1937. Wtedy amerykański wynalazca Alfred Moen stworzył urządzenie bez pokręteł, rozpoczynając bogatą historię baterii jednouchwytowych, którą napisał na nowo Villeroy & Boch. Firma zrewolucjonizowała armaturę sanitarną wzbogacając ją o nowatorskie rozwiązania i subtelnie łącząc funkcjonalność z doskonałym dizajnem.

armatura kuchenna 2

Steel Expert Villeroy & Boch

Maksymalna wygoda w kuchni – kolekcje Steel Expert i Como

Wiele możliwości za sprawą jednego uchwytu – to wspólny mianownik oferty armatury kuchennej Villeroy & Boch. Firma prezentuje ją w dwóch wyjątkowo funkcjonalnych kolekcjach Steel Expert oraz Como, wykonanych ze stali szlachetnej. Pierwsza to wytrzymałe baterie, które posiadają duży wysięg i elastyczny natrysk, co pozwala na swobodne opłukiwanie dużych garnków i akcesoriów kuchennych. Ponadto dysponują opcją przełączenia strumienia ze skupionego na prysznicowy, dzięki czemu opłukiwanie owoców i warzyw stało się szybsze i łatwiejsze. Rodzina Como to z kolei mistrzowski przykład wszechstronności. W ramach tej linii Villeroy & Boch oferuje trzy modele baterii kuchennych, a każda z nich zapewnia inną funkcjonalność. Como Window ze składaną wylewką to praktyczne rozwiązanie dla zlewozmywaków umieszczonych przy oknie. Stwarza to zupełnie nowe możliwości aranżacji kuchennej przestrzeni oraz swobodnej wentylacji. Wystarczy unieść baterię lekko do góry, położyć na boku i gotowe. Kolekcję Como X wyróżnia praktyczne pokrętło znajdujące się w dolnej części armatury, które pozwala swobodnie zamykać i otwierać odpływ. Como Switch  zaś pozwala na wyciągnięcie wylewki i natrysku co, podobnie jak w kolekcji Steel Expert, zwiększa wygodę korzystania ze strefy zmywania.

armatura kuchenna 4

Como Villeroy & Boch

Urzekający minimalizm – kolekcja Finera

Mocną i wyrazista formę przyjęły eleganckie i funkcjonalne baterie kuchenne Finera Villeroy & Boch. Modele z tej linii mistrzowsko wkomponują się w nowoczesne kuchenne przestrzenie, a przez swój purystyczny styl stanowią doskonały wybór dla wnętrzarskich minimalistów. Finera reinterpretuje popularne wzory, prezentując armaturę w dwóch odsłonach – o ostrym oraz zaokrąglonym kształcie, co wzmacnia estetykę kuchennej strefy zmywania. Nowoczesne wzornictwo kolekcji podkreślają również płaska, wysoka wylewka oraz delikatny uchwyt, zaprojektowany specjalnie dla tej serii.

armatura kuchenna 1

Finera Villeroy & Boch

Armaturę kuchenną Villeroy & Boch trudno postrzegać jako jedną całość. Indywidualne cechy, ponadczasowy dizajn oraz wyraziste formy sprawiają, że każda kolekcja to oddzielna historia. Historia wyznaczania nowych kierunków w aranżacji strefy zmywania. To opowieść o doskonałym stylu, który wciąż trwa i inspiruje wszystkich tych, którzy poszukują niebanalnych rozwiązań.

Leave a Reply