Dekoracja ścian: sypialnia jak z komiksu

Mocne akcenty kolorystyczne i zabawne grafiki, ozdabiające ściany mogą stać się idealnym motywem przewodnim do aranżacji mieszkania czy domu. Zwłaszcza, jeśli domownicy uwielbiają komiksy i gustują w stylu pop-art.

Kto z nas nie czytał przed snem komiksów, które przenosiły w świat pełen barw, niesamowitych przygód i ciekawych zwrotów akcji? Kto z nas nie był ciekaw, jak potoczą się dalsze losy ich bohaterów? Historie rysunkowe doskonale pasują nie tylko jako ilustracje opowiadań, lecz równie dobrze sprawdzają się jako dekoracje ścian.

Sypialnia? Dlaczego nie!

tapety w sypialni, tapety do sypialni

Tapeta w sypialni, fot. Minka

Komiksowe wnętrze sprawdzi się dobrze nie tylko jako wystrój pokoju dla nastolatka. Nie musi się wiązać z feerią wyrazistych barw. Możemy również postawić na czarno-białe plansze, które ozdobią np. ścianę w sypialni. W szerokiej ofercie marki Minka znajduje się wiele wzorów, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom.

tapety w sypialni, tapety do sypialni

Tapety w sypialni, fot. Minka

Idealnym kolorem do tego pomieszczenia są odcienie błękitu i zieleni, ponieważ wpływają na nasze dobre samopoczucie. Tutaj również nie możemy przesadzać z ilością wyrazistych akcentów, ponieważ pomieszczenie to ma sprzyjać relaksowi po całodziennych obowiązkach.

Salon pełen energii

aranzacja salonu, tapety do salonu, nowoczesne tapety

Tapeta w salonie, fot. Minka

Salon, który jest wizytówką domu, będzie wyglądał pięknie, jeśli postawimy na mocne akcenty kolorystyczne w komiksowym stylu. Pamiętajmy jednak, że tak wyraziste wzory są dobrym dopełnieniem wystroju wnętrza i nie należy przesadzać z ich ilością.

Dobrym miejscem w salonie na umieszczenie kolorowej tapety może stać się ściana nad kanapą. Z pewnością ożywi wnętrze i będzie skupiać na sobie uwagę nie tylko domowników, lecz także gości.

nowoczesne tapety w mieszkaniu

fot. Minka

Postaw na ekologię – tapety ekologiczne

Tapety wcale nie muszą się wiązać z długotrwałym montażem opartym na szkodliwym dla naszego zdrowia kleju. Produkty marki Minka są w pełni ekologiczne. Przede wszystkim zostały pokryte neutralnym klejem, który jest aktywowany za pomocą wody. W efekcie nie ulegają one uszkodzeniu podczas ich nakładania.

W jaki sposób zamontować tapetę?

Należy namoczyć ją w wodzie na kilkanaście sekund, a następnie położyć na ścianie i wygładzić gąbką. Podobnie jest ze zdejmowaniem tapety. Tutaj także wystarczy spryskać ją wodą lub namoczyć gąbką i delikatnie zeskrobać – mówi Dominik Kucharczyk, ekspert marki Minka Kids (https://minkakids.pl/).

Jak widać montaż i demontaż jest zupełnie bezproblemowy. Dzięki niemu możemy w ciągu kilku chwil cieszyć się nowym wystrojem mieszkania. I to w jakim stylu!

Leave a Reply