Jak zaaranżować małą sypialnię?

Mała sypialnia nie oznacza rezygnacji z wypoczynku. Należy jednak urządzić ją w funkcjonalny i w przemyślany sposób. Jak to zrobić? Oto kilka wskazówek…

Mała sypialnia to spore wyzwanie dla gospodarzy. Jednak dobre organizacja i przemyślana aranżacja wnętrza, pozwoli stworzyć idealną przestrzeń, w której będziesz mógł odpocząć. Od czego więc zacząć?

#1 Łóżko

…to podstawowy element każdej sypialni. Urządzając małą sypialnię, pamiętaj, aby zapewnić wygodny dostęp do materaca z dwóch stron. Innym, ciekawym rozwiązaniem jest łóżko chowane w ścianie. Zarówno przygotowanie takiego mebla do snu, jak i składanie go na dzień, okazuje się łatwe i szybkie. Zaoszczędzona przez to przestrzeń, pozwoli Ci zagospodarować ją w funkcjonalny sposób.

#2 Zabudowa garderobiana

To idealne rozwiązanie, które zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne szafki, szafeczki czy komody. Co więcej, zabudowa ta jest doskonałym miejscem na przechowywanie nie tylko ubrań, ale również odkurzacza, suszarki czy żelazka.

#3 Minimalistyczna prostota

Aranżacja małej sypialni powinna być synonimem minimalistycznej prostoty. Nieskomplikowane formy sprawdzą się tu idealnie. Gładkie fronty zabudowy oraz mebli będą ozdobą wnętrza. Wybierając dodatki, nie przesadź z ich ilością. Pamiętaj, że im mniej tym lepiej!

Leave a Reply