Nastrojowa sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu ma wiele zalet – przede wszystkim oddziela nas od toczących się do późnych godzin nocnych rozmów i odgłosów codzienności, a także pozwala na regenerujący sen przy dochodzących zza okna dźwiękach natury. Dzięki skosom możemy też niebanalnie zaaranżować przestrzeń. Zazwyczaj pomieszczenia na poddaszu są wyższe niż standardowe, dlatego mamy dostęp do większej ilości powietrza. A dodatkowo jeśli umieścimy łóżko pod skosem z oknem, przed zaśnięciem będziemy podziwiać gwiazdy.  

nastrojowa sypialnia na poddaszu 1

Kolekcja Riva z oferty firmy Mebin

W sypialni Riva wyjątkowy klimat tworzą meble o ciemnej, głębokiej brązowej barwie. Niepowtarzalny dąb burgundzki, który pokrywa drewniane fronty i korpusy w okleinie naturalnej ładnie koresponduje z tkaniną obiciową i ciemnym szkłem Lacobel. Riva pasuje do aranżacji w stylu industrialnym, do szarości i bieli, postarzanej cegły na ścianach i podłogi z polerowanego betonu, do wielkich „przemysłowych” okien i designerskich lamp – żarówek. Nowoczesne meble o klasycznym rodowodzie sprawiają wrażenie masywnych i ciężkich, ale odpowiednie proporcje geometrycznych form, wprowadzają ład i harmonię opartą na symetrii. Koresponduje z nią perfekcyjne wykończenie łagodnie zaoblonych krawędzi. Gięte uchwyty efektownie zlicowane z frontami szafek nocnych, komody, szafy i toaletki nadają bryłom szczególnej elegancji i wdzięku. Delikatny rysunek słojów drewna o nieregularnych liniach sprawia, że powierzchnie blatów i frontów zyskują dekoracyjną strukturę.

Duże, dwuosobowe łoże usytuowane pod oknem pozwala zatopić się w marzeniach sennych. Ukołysani do snu harmonią Kosmosu, budzimy się o poranku z pierwszymi promieniami słońca. Łóżko posiada interesujący tapicerowany zagłówek, a w szczycie dolnym wygodną ławeczkę służącą do przebierania. W opcji dodatkowej możemy wybrać wzbogaconą wersję – z pojemnikiem na pościel i oświetleniem zagłówka na czujnik ruchu. Na szafkach nocnych zawsze pod ręką znajdują się ulubione przedmioty. W komodzie, w pojemnych szufladach mieści się bielizna pościelowa i inne sypialniane akcesoria, a okazała trzydrzwiowa szafa z powodzeniem pełni funkcję praktycznej garderoby. Siadając przed wielkim lustrem do porannej lub wieczornej toalety, możemy rozkoszować się chwilą tylko dla siebie. Urocza toaletka z nadstawką jest najlepszym miejscem na osobiste precjoza, kosmetyki, czy miłe pamiątki.

nastrojowa sypialnia na poddaszu 2

Kolekcja Riva z oferty firmy Mebin

Riva to także meble zaprojektowane zgodnie z najnowszą technologią i wyposażone w udogodnienia takie jak wspomniane oświetlenie na czujnik ruchu oraz systemu push to open. Kolekcja na wskroś nowoczesna, ma w sobie coś z ducha sztuki użytkowej początków ubiegłego stulecia. Jest to widoczne w rysunku brył, dopracowanym detalu i połączeniach materiałowych.  Niezwykła klasa i styl tej kolekcji wynikają z dobrego wzornictwa, jakości materiałów i funkcjonalności. Pomogą zaaranżować niejedno oryginalne wnętrze nastrojowej sypialni.

W artykule wykorzystano zdjęcia i opisy kolekcji Riva z najnowszej oferty firmy Mebin.

Leave a Reply