Wybieramy toaletkę do sypialni

Nasze sypialnie są coraz większe, wyposażone w meble i dodatki zapewniające komfort wypoczynku, funkcjonalne i estetyczne. Zaaranżowane zgodnie z upodobaniami mieszkańców, w odpowiadającym im stylu, posiadają szereg udogodnień. W nowoczesnej sypialni znajdą zastosowanie inteligentne rolety sterowane elektronicznie, oświetlenie w zagłówku łóżka, a także podświetlenie spodu na czujnik ruchu, pneumatyczne podnośniki materacy, szuflady i drzwi otwierane w systemie push to open i wiele innych praktycznych rozwiązań. Jednak zaawansowana technologia to nie wszystko –  wybierając meble, pragniemy nadać wnętrzu szczególnego wyrazu, podkreślić tradycyjny charakter pomieszczenia, a jeśli korzystają z niej panie, także mocnego kobiecego akcentu. Meblem, który doskonale zaspokoi te wszystkie potrzeby, jest współczesna toaletka.

Toaletka jest najlepszą ozdobą sypialni każdej kobiety. Tworzy obszar intymności, który wiąże się z najbardziej kobiecymi czynnościami – z dbałością o urodę i jej podkreślaniem poprzez pielęgnację, kosmetyki czy biżuterię. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze tego wyjątkowego mebla?

Organizacja przestrzeni

Podstawowym walorem decydującym o funkcjonalności toaletki jest odpowiednia organizacja przestrzeni. Zapewnią je wygodne szuflady przydatne do przechowywania kosmetyków i akcesoriów. Być może prosty stolik z jedną lub dwiema szufladami to za mało, by zmieścić wszystkie damskie precjoza. W takim wypadku warto kupić toaletkę z nadstawką, która zazwyczaj posiada dodatkowe szufladki i schowki lub sięgnąć po wariant z półeczkami znajdującymi się na przykład w podstawie mebla. Im więcej przestrzeni na blacie, tym lepiej – możemy ją wykorzystać jako miejsce dla wyeksponowania eleganckich flakoników perfum, kwiatów czy zdjęć w ozdobnych ramkach.

Lustro

Powinno być duże – dopasowane szerokością do wymiarów toaletki. Najczęściej oferowane jest w komplecie z toaletką, nadstawką i stołkiem. Niektóre bryły mają lustro wbudowane w nadstawkę, inne – chowane w blacie stolika. Jeśli nasza sypialnia po nocy zamienia się w pokój dzienny, możemy skorzystać z innego rozwiązania – lustra zamontowanego w blacie. Kiedy korzystamy z toaletki, fragment blatu z lustrem jest podniesiony, ukazując znajdujący się pod nim schowek na damskie gadżety. Po skończonych  zabiegach pielęgnacyjnych zamykamy go, przekształcając toaletkę w zgrabny stolik o równej powierzchni blatu.

Materiał i forma

Nie bez znaczenia dla estetyki mebla i całej sypialni jest materiał, z którego wykonano toaletkę. Najpiękniejsze modele to te z najszlachetniejszych materiałów: drewna i oklein naturalnych o wspaniałych wzorach usłojenia, gdzieniegdzie uzupełnionych dekoracyjnymi tkaninami. Jeśli dodamy do tego interesującą kolorystykę dębu naturalnego, dębu burgundzkiego, orzecha, brązu antycznego lub wenge uzyskamy naprawdę zachwycający efekt. Forma nie ustępuje w niczym materiałom i wybarwieniu – zgodnie z filozofią współczesnego wzornictwa dominują proste, minimalistyczne, niekiedy surowe kształty. Ale zwolenniczki romantycznej stylistyki bez trudu znajdą coś dla siebie – toaletki o wyrafinowanym designie,  miękkich płynnych liniach i zaoblonych krawędziach.

Dobrany zestaw stworzy kącik toaletowy, który stanie się prawdziwym kobiecym azylem. Niezależnie od tego, jak wiele czasu pani domu spędza przed lustrem, zawsze będą to chwile relaksu, miłego sam na sam ze sobą i otaczającym ją pięknem.

Riva – zestaw z najnowszej kolekcji mebli do sypialni składa się z toaletki z nadstawką i lustra (każdy element można kupić osobno). Materiał: drewno i okleina naturalna. Na uwagę zasługuje głęboka, brązowa barwa dębu burgundzkiego oraz niezwykła dbałość o detal widoczna w ciekawych pochwytach szuflad zlicowanych z frontem toaletki czy frezowanych krawędziach. Uniwersalne wzornictwo sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym i nowoczesnym.

Mebin Riva Toaletka zestaw

Mebin, Riva Toaletka-zestaw

Sempre – toaletka z lustrem, udany przykład mebla w duchu postmodernizmu. Materiał: lite drewno dębowe i naturalna okleina dębowa. Kolorystyka: brąz antyczny, rustikal. Prostą, surową formę wyróżnia podnoszony blat z lustrem. Do sypialni urządzonych w stylu minimalistycznym.

Mebin Sempre Toaletka

Mebin, Sempre Toaletka

Verano – asymetryczna bryła kryje w sobie wiele niespodzianek – po lekkim naciśnięciu frontu wysuwa się obszerna szuflada, z kolei w elemencie konstrukcyjnym podstawy mebla, za drzwiczkami, mieszczą się trzy wygodne przegródki. Jeżeli dodamy do tego dwie szuflady w nadstawce, w komplecie Verano znajdziemy naprawdę dużo miejsca. Materiał: lite drewno dębowe i okleina naturalna, blat – szkło Lacobel,  obicia ze skóry ekologicznej. Kolorystyka: orzech antyczny – czarny, orzech antyczny – wanilia. Połączenie materiałów, kolorów i faktur sprawia, że mebel ten będzie interesującym dopełnieniem wnętrza, w którym zabawa formą odgrywa niemałą rolę.

Mebin Verano Toaletka

Mebin, Verano Toaletka

Mebin Verano Nadstawka toaletki

Mebin, Verano Nadstawka toaletki

Diuna – toaletka z nadstawką – romantyczna wersja kobiecego mebla XXI wieku. Z pojemną, flokowaną szufladą i 2 małymi szufladkami w nadstawce otwieranymi na zasadzie push to open. Materiał: lite drewno i okleina z czereśni amerykańskiej. Wybarwienie: wenge w połączeniu z lakierowanymi na czarno elementami. Wypukła miękka linia, niczym fala koresponduje zarówno ze stylem klasycznym, jak i nowoczesnym.

Mebin Diuna toaletka z nadstawka

Mebin, Diuna, toaletka z nadstawka

Wiktoria – wytworna toaletka z nadstawką z wbudowanym lustrem. Wyposażona jest w dwie urocze szufladki, natomiast w nadstawce, po obu stronach lustra, mieszczą się niewielkie schowki z podnoszonym blatem. Materiał: lite drewno i okleina naturalna. Wybarwienie: wenge patyna i wanilia – wenge patyna. Piękna wysmukła linia toaletki Wiktoria posadowionej na wysokich nogach jest doskonałym przykładem klasycznej elegancji. Wraz z nadstawką z lustrem tworzy niepowtarzalny zestaw przeznaczony do luksusowej sypialni.

Mebin Wiktoria Toaletka

Mebin, Wiktoria, Toaletka

Mebin Wiktoria nadstawka

Mebin, Wiktoria, Toaletka

W artykule wykorzystano zdjęcia i opisy toaletek z kolekcji firmy Mebin.

Leave a Reply