Komfortowa garderoba jak… z filmu

“Nie potrzebuję pierścionka, daj mi tylko dużą garderobę” – powiedziała Carrie, główna bohaterka „Seksu w wielkim mieście”, do Mr Biga. Wymarzona garderoba – większa i bardziej ekskluzywna od przechodniej szafy, którą bohaterka miała w swoim studio, pojawia się w wersji kinowej kultowego serialu. I jest to znacząca scena. Ale to nie jedyna zapadająca w pamięć garderoba, która zagrała ważną rolę w hollywoodzkich produkcjach. Nietuzinkowe pokoje na ubrania pojawiły się także w innych filmach. Można je zobaczyć w: „Przeminęło z wiatrem”, „Gotowe na wszystko”, „Gossip Girl”, „Pamiętniku księżniczki”. W komedii „Dziś 13, jutro 30” pokaźnych rozmiarów garderoba to jeden z atrybutów dorosłości. Marzy o niej główna bohaterka.

projekt garderoby 1

Garderoba firmy Raumplus

W Polsce AD 2017 to także atrybut luksusu. Szafa jak te filmowe – zajmująca osobne pomieszczenie, pełna zapełnionych półek, szuflad i wieszaków – to obiekt pożądania nie tylko kobiet. Coraz częściej spełniony i zrealizowany. Bo dobrze urządzona, pojemna garderoba to dziś standard w nowoczesnych apartamentach. Zajmuje ona osobne pomieszczenie lub jest integralną częścią strefy sypialnej. Przybiera otwartą formę typu walk-in lub ukrytego za przesuwnymi drzwiami aneksu lub szafy. W każdym przypadku system regałów, wieszaków i szuflad powinien być dopracowany w każdym calu. Dzięki temu ubrania, buty i dodatki będą w nim zawsze estetycznie powieszone i ułożone.

projekt garderoby 2

Garderoba firmy Raumplus

„Lubię trzymać pieniądze tam, gdzie je mogę widzieć…  w mojej garderobie” – to również słowa Carrie. Markowe ubrania uszyte z dobrych materiałów, pochodzące ze znanych domów mody, ateliers utalentowanych projektantów czy znalezione w butikach z modą vintage cieszą oczy także wisząc na wieszaku. A  torebki i buty w różnych fasonach i kolorach ustawione na półkach potrafią tworzyć naprawdę ciekawą kompozycję. Do tego systemy oświetlenia, które – oprócz spełniania funkcji praktycznych – budują klimat w całej strefie sypialnej. To dodatkowe argumenty za projektowaniem otwartych, połączonych z sypialnią garderób.

projekt garderoby 3

Garderoba firmy Raumplus

Integracja sypialni z łazienką i garderobą ma ogromny sens praktyczny. Tak rozplanowana strefa sypialna najlepiej służy relaksowi i zabiegom pielęgnacyjnym. W dobrze zorganizowanej przestrzeni poranki przestają być stresujące: po prysznicu, makijażu, ułożeniu włosów wystarczy wybrać strój i dodatki. Ergonomicznie zaprojektowana garderoba, pełna pomysłowych, praktycznych udogodnień, to także wielki sprzymierzeniec przed wieczornym wyjściem.

projekt garderoby 4

Garderoba firmy Raumplus

Dobrze wie o tym firma Raumplus, dla której garderoby nie mają tajemnic, i która jest w stanie zrealizować najbardziej wymagające projekty. Nawet tak wyrafinowane jak fantazje scenografów.

projekt garderoby 5

Garderoba firmy Raumplus

projekt garderoby 6

Garderoba firmy Raumplus

projekt garderoby 7

Garderoba firmy Raumplus

projekt garderoby 8

Garderoba firmy Raumplus

projekt garderoby 9

Garderoba firmy Raumplus

projekt garderoby 10

Garderoba firmy Raumplus

Leave a Reply