Styl lat 50 i 60 w nowym wydaniu

Styl lat 50. w USA, czyli modernizm amerykański powraca do łask. Trend charakteryzujący się elegancją, prostotą oraz lekkimi formami, idealnie wpasowuje się w najnowsze nurty architektury wnętrz. Meble marki Woodways z kolekcji Dolce i Vintage pozwolą przenieść się do lat 50. XX wieku.

Eleganckie lata 50. przynoszą na myśl słodkie życie w luksusie, piękne kreacje, w których każdy dodatek dopracowany jest w najmniejszym detalu. Przygotowana przez markę Woodways kolekcja mebli Dolce jest przeznaczona do sypialni, natomiast Vintage proponuje meble do salonu, które idealnie wpasowują się w tendencje połowy XX wieku.

Woodways sypialnia Dolce 1 1

Źródło: Woodways

„Gustowne lata 50. to inspiracja, po którą coraz częściej sięgają projektanci. Połowa XX. wieku w Ameryce to lekkie, elegancje meble charakteryzujące się minimalizmem formy i prostotą oraz niewielką ilością sprzętów we wnętrzu, w odróżnieniu do polskiej rzeczywistości tamtych lat, która przede wszystkim kojarzy nam się z potężnymi kredensami. Styl ten doskonale prezentuje się zarówno w nowoczesnych apartamentach, jak i w starych kamienicach. W kolekcjach mebli Dolce oraz Vintage zagustuje każdy koneser wyrafinowanej prostoty z nutką historii w tle” – powiedziała JulittaMaciejewska-Walczak, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

Woodways sypialnia Dolce 2 2

Źródło: Woodways

Sypialnia Dolce oddaje nostalgiczny, a zarazem nieco zabawny charakter minionej epoki. Projektant Jacek Mikołajczak stworzył wnętrze, w którym najważniejszym elementem jest smukłe łóżko, z charakterystycznym wezgłowiem w kształcie muszli wykonanym ze skóry. Wystrój sypialni idealnie uzupełniają komody, stoliki, szafki i toaletki starannie wykończone, posiadające szuflady z cichym domykaniem oraz bezpieczne szkło.

i to

Źródło: Woodways

Elementy kolekcji wykończone są w fornirze orzechowym, dzięki czemu wyglądają wyjątkowo elegancko i stylowo.

Woodways kolekcja Vintage 3

Źródło: Woodways

Stoły Vintage posiadają system rozkładania na prowadnicach, który pozwala na zaproszenie znaczącej liczby gości na obiad, kolację lub domowe przyjęcie. Krzesła wyposażone są w niezwykle wygodne tapicerowane siedziska, w których z przyjemnością odpoczywa się po smacznym posiłku.

Woodways kolekcja Vintage 1 4

Źródło: Woodways

 

No Responses

  1. Pingback: Akcesoria kuchenne w stylu vintage | Modny-Dom.pl 11 października 2012

Leave a Reply