Nowoczesne plafony LED z pilotem: idealne oświetlenie biurowe

Inteligentne plafony LED z pilotem to nowość na polskim rynku. Stają się jednak szybko atrakcyjniejszą alternatywą dla standardowego oświetlenia biur, gabinetów i pomieszczeń usługowych. Jasne, bezpieczne dla wzroku i ułatwiające skupienie światło, komfortowa regulacja natężenia i barwy, a także wyjątkowa energooszczędność i niezawodność to zalety, które docenia kadra menadżerska, poszukująca innowacyjnych rozwiązań dla swojego biznesu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

plafony led z pilotem

Plafony LED z pilotem, fot. imoLight

Oświetlenie biurowe ma duże znaczenie dla optymalizacji pracy, komfortu i wydajności pracowników, a także kosztów utrzymania pojedynczego biura czy kompleksu biznesowego. Łącząc nowoczesny design z energooszczędnością i komfortem użytkowania, inteligentne plafony LED wydają się być optymalnym rozwiązaniem, dedykowanym małym i dużym firmom, gabinetom lekarskim i kosmetycznym, hotelom i innym obiektom handlowo-usługowym.

Energooszczędne i niezawodne oświetlenie biurowe

Wielogodzinne, a niekiedy wręcz całodobowe oświetlenie biura czy budynku usługowego, to znaczny wydatek dla każdej firmy. Diody LED, znajdujące się w nowoczesnych plafonach marki imoLight, zużywają dużo mniej energii elektrycznej niż tradycyjne źródła światła. Charakteryzują się przy tym długą żywotnością, szacowaną na 40 tysięcy godzin ciągłego świecenia, co gwarantuje wieloletnie korzystanie z plafonu przy znacznych oszczędnościach na rachunkach za prąd.

Możliwości regulacji natężenia światła pozwalają uzyskać dodatkowe oszczędności. O ile jasne, energetyzujące oświetlenie niezbędne jest w godzinach pracy biura, to już przyciemnione może okazać się wystarczające dla stróżówki czy podświetlenia witryn. Sterowanie oświetleniem jest niezwykle proste i intuicyjne, czego dowodem jest nowoczesny pilot dołączany do każdej lampy.

plafony led z pilotem 4

10 poziomów intensywności światła regulowanych w zależności od potrzeb, fot. imoLight

Intensywność światła sterowana pilotem

Nowoczesne plafony LED marki imoLight sterowane są nie tylko poprzez standardowe przyciski ścienne (w trzech trybach), ale przede wszystkim przez wielofunkcyjnego a prostego w obsłudze pilota. Pilotem nie tylko włącza i wyłącza się światło, ale również zmienia się jego natężenie, czyli intensywność świecenia, a także odcienie – ciepłe i zimne barwy można w prosty sposób dostosować do potrzeb i wykonywanych czynności.

plafony led z pilotem 2

Wielofunkcyjny pilot, fot. imoLight

10 poziomów odcieni światła

Inteligentne plafony LED z pilotem oferują 10 poziomów barwy światła: od zimnej bieli, poprzez naturalny odcień, zbliżony do światła słonecznego, po ciepłe, nastrojowe oświetlenie.

Oświetlenie o zmiennej barwie nie jest często wykorzystywane w biurach i obiektach przemysłowych. Niesłusznie, bowiem odpowiednio dobrane barwy światła mają duży wpływ na wydajność, skupienie i energię pracowników, a także np. na odbiór produktów przez klientów.

Wyższą temperaturę barwową oświetlenia warto stosować np. w biurach księgowych, bankach, placówkach, w których wymagana jest aktywność i koncentracja. Ciepła barwa światła sprawdzi się natomiast wszędzie tam, gdzie zależy nam na stworzeniu idealnego nastroju dla klienta, np. w salonach SPA. ImoLight idzie krok dalej stosując w swoich plafonach 10 stopniową regulację barwy światła, która pozwala na stworzenie scen świetlnych w obrębie jednego miejsca, bez konieczności stosowania różnych źródeł światła. Chłodne oświetlenie, które będzie idealne do zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, jednym przyciskiem można zmienić na bardziej nastrojowe, poprawiające komfort klienta podczas godzinnego masażu relaksacyjnego.

Problemem, o którym często zapominają pracownicy biurowi i wyposażająca ich w sprzęt kadra menadżerska, jest wytwarzanie niebieskiego światła przez smartfony, tablety czy monitory LCD. Długotrwała praca przy nowoczesnym ekranie, a co za tym idzie utrzymująca się ekspozycja na działanie światła niebieskiego może powodować przemęczenie oczu, zaburzać rytm dobowy, utrudniający zasypianie czy wreszcie trwale uszkodzić siatkówkę. Za pomocą regulowanego oświetlenia plafonów LED można w znacznym stopniu zredukować światło niebieskie, a tym samym zadbać o zdrowie i samopoczucie pracowników. Dodatkowo, dzięki innowacyjnej technologii produkcji, światło z plafonów nie faluje i nie miga na żadnym poziomie, chroniąc wzrok przebywających w pomieszczeniu osób i wpływając pozytywnie na komfort ich pracy.

plafony led z pilotem 3

10 poziomów odcieni światła regulowanych w zależności od potrzeb, fot. imoLight

Uniwersalny design oświetlenia biurowego

Plafony LED z pilotem znajdą zastosowanie w niemalże każdej działalności gospodarczej. I to nie tylko dzięki energooszczędnym i niezawodnym właściwościom, ale również uniwersalnemu designowi, który wpasować można w każdą aranżację. Dodatkowo, wykonane są z bardzo dobrego i trwałego materiału, zapewniającego trwałość i bezpieczeństwo.

Plafony LED z pilotem marki imoLight dostępne są sklepie Oświetlenie DOM.pl. Producent udziela na nie – w zależności od modelu – 5 lub 3 letniej gwarancji.

imolight logo

Leave a Reply