Wybieramy najmodniejsze toaletki

Toaletka to mebel do sypialni, o który walczy każda kobieta urządzając małżeńską alkowę. Singielki pod tym względem mają lepiej – toaletka z dużym lustrem i mnóstwem gadżetów może być ważniejsza niż łóżko.

Toaletki kupujemy osobno lub w komplecie z meblami sypialnianymi. To drugie rozwiązanie jest z pozoru lepsze – cała aranżacja sypialni ma dzięki temu jednolity charakter, wszystko do siebie pasuje. Ale z drugiej strony czasem najpiękniejsze toaletki znajdujemy na targach staroci. Po renowacji stają się oryginalnym elementem wyposażenia naszej sypialni. Można je również poszukać w ofercie designerów, którzy szykują coraz to wymyślniejsze meble. Zobaczmy niektóre z nich…

Toaletka na pierwszym zdjęciu to dobry przykład eklektyzmu we wnętrzach. Jeden mebel łączy w sobie różne style, dzieje się to jednak subtelnie i z dużym wyczuciem. Ten luksusowy mebel ma szuflady z polerowanego drewna lakierowanego, a klapa, na której znajduje się lustro, powleczona jest miękką skórą.

aranzacja sypialni2

Toaletka Margot, fot. Nella Vetrina

Na kolejnym zdjęciu toaletka również ma podnoszoną klapę z lustrem. W środku nie znajduje się jednak blat, ale kolejna szuflada z przegródkami na wszystkie kobiece skarby. Puzderka, wieszak na biżuterię i wygodny taboret dopełniają całości. Biała sypialnia wyposażona w taką toaletkę zyska na atrakcyjności.

toaletka

Toaletka, fot. archiwum Modny-Dom.pl

Nowoczesne sypialnie potrzebują nowoczesnych aranżacji. Najmodniejsze ostatnio są fioletowe sypialnie, dobieramy do nich coraz odważniejsze dodatki. Włoski design kolejnej toaletki zdaje się potwierdzać tę opinię. Na uwagę zasługują tu wyjątkowe nogi z ciętego aluminium, lśniące niczym diamenty.

nowoczesna sypialnia1

Toaletka Zantas, fot. Nella Vetrina

Toaletka z lustrem to unikatowy i funkcjonalny mebel do nowoczesnej sypialni. Na drewnianym blacie znajduje się klapa z lustrem, a wnęka podzielona jest na cztery wygodne przegródki na kosmetyki lub biżuterię. Lewa szuflada służy do trzymania większych przedmiotów.

toaletka z drewna

Toaletka Princess, fot. Olgoj Chorchoj

Zwróćcie również uwagę, że to lustro jest dodatkowo oświetlone.

oswietlenie lustra

Toaletka Princess, fot. Olgoj Chorchoj

A tu cały komplet dodatkowych mebli do sypialni. Toaletka, wieszak na odzież, oryginalne lustro stojące i do zamontowana na ścianie. Ten zestaw jest niezwykle kobiecy, a motywem jest rajski ogród. Konstrukcja liści i gałązek pozwala na zawieszanie nań przydatnych bibelotów.

komplet mebli do sypialni

Toaletka Eve, fot. The Eden Furniture Company

Pod szklaną taflą można układać biżuterię – wybierając ją poczujemy się jak u jubilera, a szuflada typu “pull” pomieści resztę skarbów.

drewniana toaletka

Toaletka Eve, fot. The Eden Furniture Company

Nowocześnie, klasycznie czy romantycznie – jaka opcja podoba Wam się najbardziej?

A jeśli jeszcze nie macie dosyć tych słodkości, drogie Czytelniczki, to zobaczcie jak wygląda aranżacja łazienki dla księżniczki 😉

Warto wiedzieć

Jak wspomniałam, czasem przecudnej urody toaletkę możemy znaleźć na targu staroci czy w meblowych „second handach”. Co zrobić, gdy jednak stary lakier nieco się łuszczy lub gdy kolor nie bardzo pasuje do tego, jak wygląda dotychczasowa aranżacja sypialni?

Drewniana toaletka może być pomalowana bejcą, która nie tylko przyciemni lub całkowicie zmieni kolor mebla, ale również nada mu nową młodość.

Zanim jednak nałożymy bejcę, musimy przygotować odpowiednio powierzchnię. Zdzieramy starą powłokę farby lub lakieru za pomocą szpachelki, uważając jednak by nie zrobić rys. Nie usuniemy całkowicie farby w domowych warunkach – dostaje się ona do wszystkich szpar i rys drewna, ale usuwamy to, co możemy.

Następnie przecieramy mebel delikatnie, ale dokładnie drobnym papierem ściernym, by uzyskać gładką powierzchnię. Czyścimy z powstałego kurzu i starannie odtłuszczamy.

Na tak przygotowaną powierzchnię możemy nakładać bejcę. Bejce spirytusowe nanosimy flanelową szmatką, bejce wodne – pędzlem.

Gdy pierwsza warstwa bejcy dobrze wyschnie, możemy nakładać (jeśli to potrzebne) kolejną warstwę.

Pamiętajmy, że bejca nie jest produktem ostatecznej warstwy. Aby toaletka nie miała chropowatej powierzchni surowego drewna, należy dodatkowo pokryć ją lakierem do drewna, oczywiście, jak bejca dobrze wyschnie.

Możemy także od razu użyć lakierobejcę, która nie tylko zmienia kolor mebla, ale również zabezpiecza, impregnuje i wygładza jego powierzchnię.

 

One Response

  1. Wiola 15 listopada 2013
  2. Pingback: Nowoczesne meble do sypialni | Wystrój wnętrz 26 kwietnia 2012
  3. Pingback: Aranżacja łazienki – jakie kolory ścian wybrać? | Propozycje budowlane 15 marca 2012

Leave a Reply