Rolety zaciemniające idealne do sypialni

Możliwość regulowania ilości światła wpadającego do wnętrza to jeden z podstawowych powodów, dla których decydujemy się na zakup rolety. Inną wybierzemy do salonu, gdzie pełne zaciemnienie nie odgrywa tak dużej roli, a inną do sypialni. Wewnętrzne rolety zaciemniające mogą różnić się swoimi właściwościami. Jak wybrać tę odpowiadającą wymaganiom?

Kryterium wyboru możemy uzależnić od tego, od której strony mamy okna oraz jaki tryb życia prowadzimy. Jeśli nasza praca, obowiązki lub choroba wymuszają na nas kładzenie się spać w ciągu dnia, a sypialnia znajduje się od strony południowej, w pokoju warto zamontować rolety, które nie tylko nie przepuszczają promieni słonecznych, ale również odbijają je – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki PRAKTO.

rolety wewnetrzne1

fot. PRAKTO

Ważnym kryterium jest zatem rodzaj zastosowanej tkaniny. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na roletę podgumowaną – zatrzymującą światło nawet w 100% oraz pokrytą specjalną pastą, która również znacznie ogranicza nadmierne nasłonecznienie. Rolety ze srebrną powłoką odbijają promienie słoneczne, a dodatkowo zapobiegają nagrzewaniu się wnętrz i w ten sposób stwarzają optymalne warunki dla dobrego snu.

Pamiętajmy, że rolety mogą różnić się między sobą również sposobem montażu. Znajdziemy wśród nich osłony okienne do zamontowania na skrzydle okna (tzw. mini) oraz na ścianie lub suficie (rolety klasyczne).

Leave a Reply