Przepis na sypialnię elegancką i funkcjonalną

W odróżnieniu od kuchni, gdzie spędzamy czas z rodziną czy salonu, w którym biesiadujemy z przyjaciółmi, sypialnia to miejsce prywatne. Tam chcemy odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować.

Agata Meble radzi jak urządzić to wyjątkowe pomieszczenie, aby było funkcjonalną oraz komfortową oazą spokoju.

sypialnia 1

fot. Agata Meble

Spokojne kolory, nastrojowe oświetlenie i stonowane dodatki – to przepis na sypialnię urządzoną elegancko, a jednoczenie funkcjonalnie. Najważniejsze miejsce zajmuje w niej łóżko. Nawet najlepsza aranżacja nie zastąpi wygodnego materaca, który pomoże odpocząć po ciężkim dniu. Wielkość łóżka należy dobrać zgodnie z metrażem pomieszczenie, lecz nie żałujmy na nie przestrzeni. Przy łóżku warto postawić niewielką szafkę lub stolik – na lampkę, książkę czy zegarek.

sypialnia 2

fot. Agata Meble

W mniejszej sypialni warto zastosować trik z dużą szafą, której drzwi pokryte są lustrem. Powiększy to optycznie pokój, a my zyskamy dodatkowo garderobę i komfortowe miejsce do zmiany odzieży – co szczególnie cenią sobie kobiety. Także dla nich wygodnym rozwiązaniem będzie toaletka   ustawiona w sąsiedztwie okna lub dobrze oświetlona sztucznym światłem.

sypialnia 3

fot. Agata Meble

Do podstawowego wyposażenia niezbędne są dodatki, które wprowadzą odpowiedni klimat we wnętrzu i nadadzą mu charakteru. Warto pomyśleć o miękkim, puszystym dywanie, stylowej narzucie i poduszkach w różnych kolorach. Nad łóżkiem możemy zawiesić obraz z kojącym widokiem oceanu lub kilka ramek z rodzinnym zdjęciami. W sypialni nie powinno zabraknąć także kwiatów, najlepiej dużych, zielonych, które działają uspokajająco.

dekoracje

fot. Agata Meble

One Response

  1. Anika 3 lipca 2013

Leave a Reply