Kolekcje mebli – pomysły na aranżację sypialni

Spokojna noc pozytywnie nastraja na cały nadchodzący dzień. W końcu od tego, jak się wyśpimy, zależy nasze samopoczucie. Dobrze urządzona sypialnia zapewni miejsce, w którym upragniony sen będzie przychodził od razu, a słonecznego poranka nie popsują nawet ubrania, które bawią się z nami w chowanego.

Cupido sypialnia Black Red White

Cupido sypialnia Black Red White

Podczas aranżowania sypialni, należy zwrócić uwagę na różne aspekty wykorzystania przestrzeni, aby stworzyć funkcjonalne wnętrze dopasowane do naszych upodobań. Bardzo ważny jest dobór łóżka we właściwych wymiarach – istotna jest szerokość, która pozwoli na pełne odprężenie. Łóżko idealne do wypoczynku musi mieć również odpowiednią długość, ponieważ przestronne miejsce do spania to gwarancja spokojnego odpoczynku.

sypialnia black red white

Castle sypialnia Black Red White

Ważnym krokiem przy urządzaniu sypialni jest wybór materaca, który odpowiada za zdrowy sen. Wszelkie niedoskonałości w wykonaniu mogą skutkować zaburzonym relaksem. Jakość snu zależy od stopnia twardości materaca, który należy dobrać wedle preferencji użytkownika. Idealny materac jest sprężysty i dostosowuje się do ciała osoby śpiącej, co może zapobiec problemom zdrowotnym, m.in. z kręgosłupem.

Carlet sypialnia Black Red White

Carlet sypialnia Black Red White

Ustawienie łóżka w pokoju jest również fundamentalną kwestią. Należy zwrócić uwagę na odpowiedni przepływ powietrza i oświetlenie. Światło dzienne nie powinno padać bezpośrednio na łóżko, ponieważ może to zaburzać poranny sen. Boczne lampki o delikatnym świetle sprawdzą się w każdej sypialni. Warto także zapewnić dostęp do mebla z każdej strony, jednak w taki sposób, aby bez problemu poruszać się we wnętrzu.

Domenica sypialnia Black Red White

Domenica sypialnia Black Red White

Dużym atutem jest wybór mebla z funkcją przechowywania pościeli, dzięki czemu można oszczędzić cenne miejsce. Łóżka, w których można chować pościel są niezwykle praktyczne, a dzięki starannemu projektowi nie traci się komfortu użytkowania. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku mniejszych wnętrz, ale każdej sypialni pozwoli zachować schludny charakter. Niezbędne są także stoliki lub szafki nocne, które są zarówno schowkiem, jak i miejscem na kubek porannej kawy, książkę lub czasopismo.

Akcesoria nadają wnętrzu unikalnego charakteru, istotne jest zastosowanie niedużej ilości dodatków, aby komfort wypoczynku był jak największy. Zaleca się używanie jasnych, uspokajających kolorów oraz miękkich tkanin. W aranżacji sypialni można zastosować kotary i firanki łagodzące światło zewnętrzne, ale warto również dobrać narzutę, która chroni łóżko i nada styl pokojowi. Interesującym akcentem są poduszki o różnych rozmiarach – to element dekoracyjny, ale jak najbardziej można je wykorzystywać do snu i relaksu.

Sypialnia to najlepsze miejsce do relaksu – to tu można zostawić za sobą codzienne sprawy i odetchnąć po ciężkim dniu pracy. Pozytywny nastrój każdego poranka po nocnym wypoczynku mogą zapewnić odpowiednio dobrane łóżko i przytulna aranżacja wnętrza, w którym śpimy. Dobrym rozwiązaniem w sypialni jest garderoba, dzięki której zachowamy kojący porządek w swoim otoczeniu, a jednocześnie w porannym pośpiechu ubrania będziemy mieć pod ręką.

Pomysły na aranżację sypialni z Black Red White można znaleźć w nowym Katalogu 2015 oraz na stronie www.brw.com.pl.

Leave a Reply