Jasne drewno w sypialni zawsze na czasie

Są takie rzeczy, co do których możemy dać stuprocentowa gwarancję, że zawsze będą modne. Jedną z nich są meble z jasnego drewna. Są na tyle uniwersalne, że wystrój wnętrza z ich udziałem może mieć dowolny charakter – dużo zależy od tego, z czym je zestawimy. Dzisiaj prezentujemy meble z jasnego drewna do sypialni.

Komplet mebli z jasnego drewna w połączeniu z bielą na ścianach sprawdzał się od zawsze. Jeśli jednak uważamy, że taka aranżacja wnętrza jest nieco zbyt banalna, możemy wypróbować na ścianach jasną tapetę w kwiatowe motywy. Taki wystrój sypialni może się wydawać nieco staroświecki, ale nie można mu odmówić wdzięku. W szczególności jeśli dobierzemy pościel w kwiaty i stylizowaną lampę.

klasyczna sypialnia

(Aranżacja sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Jeśli już zdecydowaliśmy się na białe ściany w sypialni, warto jakoś urozmaicić wystrój wnętrza. Można to zrobić, dobierając dodatki w jednym, zdecydowanym kolorze. Może to być na przykład czerwień. Wybierzmy czerwone (gładkie i pasiaste) poduszki, kołdrę w czerwone kwiaty i lampę z czerwonym abażurem. Razem sprawią, że aranżacja sypialni z pewnością będzie daleka od nudy. Jeśli mamy taką możliwość, możemy też dobrać kwitnące na czerwono rośliny doniczkowe.

klasyczna sypialnia 2

(Aranżacja sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Sypialnia na poddaszu to bardzo dobre miejsce do umieszczenia jasnych mebli. W tego typu pomieszczeniach bardzo często pojawia się problem braku miejsca. Powierzchnia dwóch ścian zostaje „zabrana” przez pochyły sufit. Mimo i tak niewielkiej przestrzeni, we wnętrzu konieczne jest ustawienie szafy. Dobrym wyjściem jest wstawienie szafy dopasowanej kształtem, tak by mogła stać pod „zmniejszoną” ścianą. Jeśli będzie to mebel z jasnego drewna, uzyskamy dodatkowo efekt powiększenia optycznego.

klasyczna sypialnia 3

(Aranżacja sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Rzecz jasna, meble z jasnego drewna mogą występować nie tylko w duecie z bielą. Inne kolory ścian również prezentują się całkiem ciekawie. Warto wiec wybrać coś nieszablonowego – na przykład ściany w kolorze śliwkowym. Taki wystrój sypialni jest prosty, a zarazem niebanalny, szczególnie jeśli dobierzemy odpowiednie dodatki. Dobrze sprawdzi się na przykład oryginalna, haftowana kapa na łóżko, lub poduszki z kwiatowym motywem.

klasyczna sypialnia 4

(Aranżacja sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Meble z jasnego drewna są niezastąpione, gdy pragniemy uzyskać pogodny, pełen ciepła, wystrój sypialni. Efekt ten możemy wzmocnić, dobierając dodatki w pastelowych kolorach. Dobrym pomysłem jest na przykład pościel w jasnoróżowym kolorze. Jeszcze tylko świeże kwiaty w wazonie i bardzo przytulna aranżacja sypialnie jest gotowa. W takim wnętrzu każdego ranka będziemy czuli się tak zrelaksowani, jakby była sobota :).

klasyczna sypialnia 5

(Aranżacja sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Zobacz tez aranżacje sypialni w kolorze czekoladowym 🙂

Leave a Reply