Sypialnia w stylu new romantic

Nastrój i luksus – tak w skrócie można opisać popularny styl new romantic we wnętrzach. Zobacz jak urządzić modną sypialnię.

Aranżacja sypialni w stylu new romantic to przede wszystkim kolory ścian w nieco przygaszonej palecie subtelnych róży i szarości. Doskonałym wyborem będzie m.in. bardzo wyrafinowany „koronkowy róż”.

aranzacja sypialni

Dekoral Fashion - Akrylit W Fashion Collection

Kolor ten – przełamany odrobiną gustownej szarości – sprawi, że wnętrze stanie się lekkie i zmysłowe, a jednocześnie nabierze niepowtarzalnego charakteru. Aby jednak, uciec przed monotonią, „koronkowy róż” możemy połączyć z mocniejszym „satynowym wrzosem”. Szczególnie oryginalny efekt uzyskamy, jeśli wprowadzimy drugi kolor za pomocą dekoracyjnego szablonu, inspirowanego kształtem drobnej koronki.

aranzacje sypialni

Dekoral Fashion - Akrylit W Fashion Collection

Dobierając elementy wyposażenia i dodatki, starajmy się zachować lekkość wnętrza poprzez unikanie nadmiaru przedmiotów. Dlatego wybierzmy np. duże, metalowe łóżko z dekoracyjnym zagłówkiem (nawiązującym do kowalstwa artystycznego), które będzie stanowić główny element sypialni. Jako uzupełnienie wprowadźmy też jasną, klasyczną komodę oraz barokowy fotel, obity miękkim pluszem (możemy pokusić się również o pasujący do niego podnóżek).

wystroj sypialni

Dekoral Fashion - Akrylit W Fashion Collection

Nie zapominajmy też o właściwym oświetleniu – pod sufitem zawieśmy więc stylowy żyrandol z kutego metalu. Z kolei na ciemnej podłodze połóżmy biały dywan o przyjemnym w dotyku, grubym włosiu. Łóżko ozdóbmy natomiast narzutą w kolorze zbliżonym do ścian oraz kilkoma satynowymi poduszkami z kwiatowymi motywami.

Na koniec czas na drobiazgi. Nie przesadzajmy jednak z ich liczbą – wystarczy, że na komodzie położymy nieco dekoracyjnych bibelotów: stare zdjęcie, lampkę lub wazon.

Jak podoba Wam się sypialnia w stylu new romantic?
Szukacie innych inspiracji – zobaczcie piękne sypialnie na poddaszu

One Response

  1. karczel 12 lipca 2012

Leave a Reply