Naturalny i romantyczny wystrój sypialni

Zawsze byłam zwolenniczką odważniejszych aranżacji sypialni. Może niekoniecznie musiały one tonąć w czerwieni czy fiolecie, ale zdecydowana kolorystyka chociażby dodatków była mile widziana. 

Choć eksperci twierdzą, że wystrój sypialni powinien być stonowany, łagodny i subtelny – bo tylko wtedy przyniesie oczekiwany relaks i wypoczynek, to jednak trochę mocniejszych akcentów też nie zaszkodzi. Krwistoczerwona satynowa pościel, fikuśnie zawieszony baldachim czy toaletka w stylu pop-art dodadzą pieprzu tym wszystkim subtelnościom, delikatnościom i łagodnościom…

Ale poniższe aranżacje sypialni mnie zachwyciły. Wystrój wnętrza kojarzy się z najlepszymi “babskimi powieściami”. W takich sypialniach można zaszyć się z książką, napisać wstęp do własnej powieści, a wieczorem zapalając nastrojowe świece, przeżyć swój własny romantyczny “happy end”.

Dekoracje ścienne w sypialni na poniższym zdjęciu podkreślają tylko jej wyjątkowy charakter. Przeciwwagą to tej “krainy łagodności jest piękne drewniane łóżko (tekowe). Naturalne tkaniny, lampka nocna i kinkiet – wszystko jest dobrane z największą starannością (nawet te książki pod łóżkiem).

aranzacja sypialni3

fot. Lombok (łóżko Seba)

Tapety do sypialni to dobry pomysł, który coraz częściej przewidują aranżacje wnętrz. Po pierwsze nadają przytulny charakter, a po drugie wyciszają pomieszczenie, gdzie spokój i cisza są przecież konieczne. Zobaczcie, jak fajnie komponuje się tu ściana z podłogą drewnianą. Dobieranie kolorów wnętrza – majstersztyk.

wystroj sypialni

fot. Lombok (łóżko Seba)

Jak łączyć kolory i materiały na ścianie? Właśnie tak! Taki projekt sypialni wymaga jednak dobrego wyczucia – można przesadzić. Nazwa łóżka, które prezentuje ta aranżacja sypialni, mówi wszystko 😉

projekt sypialni

fot. Lombok (łóżko Nirvana)

Fioletowa sypialnia jest na topie od wielu sezonów. Tutaj fiolet został wykorzystany jedynie w dodatkach, ale i tak w sposób wysublimowany ożywia wnętrze. Co dziwne, doskonale współgra tu fiolet, czerń i złoto, a do tego postarzana podłoga z desek.

fioletowa sypialnia

fot. Lombok (łóżko Canton)

A na koniec – tradycja kontra nowoczesność. Co istotne, oba style wychodzą zwycięsko z tej walki. Klasyczne tekowe łoże dzięki prostym liniom idealnie nadaje się do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz.

nowoczesna sypialnia2

fot. Lombok (łóżko Lovina)

Ja się rozmarzyłam. A Wy?

Przeczytaj także: Zdrowa aranżacja sypialni

 

Leave a Reply