Wiosna w sypialni jesienią

Jesienią często czujemy, że moglibyśmy nie wychodzić z łóżka przez cały dzień. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, często wychodzimy z domu gdy jest jeszcze ciemno, a wracamy gdy staje się ciemno z powrotem. Jeśli chcemy, możemy jednak zatrzymać wiosnę przez cały rok – wystarczy do tego odpowiedni wystrój sypialni – dobrym rozwiązaniem będą na przykład kwiaty goszczące na naszej pościeli.

Komplety pościeli w kwiaty przez wiele osób są uważane za przeżytek. Kojarzą się głównie z rustykalną, nieco przaśną aranżacją. Tymczasem jak najbardziej możemy wybrać zestaw pościeli w kwiaty zupełnie daleki od takiej estetyki. Wystarczy wybrać nietypowy kolor i odpowiedni wzór. Bordowy raczej nie kojarzy się rustykalnie, prawda? Duże wzory także przywodzą na myśl raczej dzieci-kwiaty aniżeli kwiaty z pola. To jak najbardziej nowoczesna aranżacja sypialni.

aranzacja sypialni fioletowe kwiaty

Pościel w kwiaty, fot. Schlossberg

Wielbiciele pasteli jak najbardziej mogą uzupełnić pastelowy wystrój sypialni o kwiatową poście. Pamiętajmy tylko, że aby całość nie była banalna, tutaj również warto wybrać większe wzory na kołdrze i poduszce. Świetnie prezentuje się na przykład zestaw pościeli w wielkie różowe kwiaty na jasnobłękitnym tle. To dobra propozycja dla współczesnych romantyków.

aranzacja sypialni blekitna kwiaty

Pościel w kwiaty, fot. Woolworths

Powszechnie uważa się, że wzory kwiatowe – nieważne, czy na pościeli, czy na czymkolwiek innym – powinny jak najbardziej odwzorowywać naturę. Nie jest to jednak regułą. Jeśli odpowiada nam aranżacja sypialni z przymrużeniem oka, wybierzmy kwiaty geometryczne, narysowane ostrą kreską. Taki komplet pościeli jest lekko inspirowany stylistyką Orientu.

aranzacja sypialni orient

Pościel w kwiaty, fot. Woolworths

Komplet pościeli w maki – to także nie musi kojarzyć się przaśnie ani ludowo. Maki na pościeli mogą być odrobinę „niegrzeczne”,  z rozmytymi krawędziami. Taki wystrój sypialni jest bardzo interesujący – trochę awangardowy, trochę folkowy, a zarazem pełen ciepła. Szczególnie ciekawy efekt uzyskamy, jeśli dodatkowo dobierzemy firanki w ten sam wzór.

aranzacja sypialni maki

Pościel w maki, fot. Littlewoods Ireland

Nie przepadasz za kolorową pościelą? Zestaw pościeli w kwiaty pozbawiony koloru to również ciekawa propozycja. Duże, nieco psychodeliczne wzory kwiatowe to propozycja nie dla każdego, szczególnie jeśli występują w mocnych, nasyconych barwach. Możemy jednak wybrać spokojną tonację – taki wystrój sypialni z pewnością trafi w gusta osób preferujących subtelne aranżacje wnętrz.

aranzacja sypialni szara kwiaty

Pościel w kwiaty, fot. Schlossberg

Powyższe przykłady powinny przekonać sceptyków, że aranżacja sypialni z użyciem pościeli w kwiaty nie musi wcale oznaczać staromodnej stylizacji. Wręcz przeciwnie – może być elegancka, oryginalna i na czasie.

Autor: Magdalena Fryźlewicz

Leave a Reply