Wielki comeback toaletki: dlaczego warto ją mieć?

Niektórzy z nas mogą pamiętać czasy, w których nasze mamy i babcie zaraz po przebudzeniu siadały przed specyficznym biurkiem z wielkim lustrem. Tym osobliwym meblem była toaletka, która pozwala na komfortowe przygotowanie make-upu. W końcu nakładanie makijażu, w pozycji siedzącej, przed dużym, oświetlonym lustrem to bardzo dobra alternatywa dla pośpiesznego aplikowania tuszu na stojąco przed małym lusterkiem w łazience. Ogłaszamy wielki powrót toaletek!

toaletki 1

fot. Ragaba

Historia toaletek

Toaletka jako osobna forma mebla narodziła się w XVIII wieku. Na początku był to jednak zwykły stół z kilkoma szufladami, dopiero po paru latach dodano do niego lustro. Co ciekawe, mało kto wie, że do wzrostu popularności toaletek przyczynił się… mężczyzna, a dokładnie – George Bryan Brummel, bliski przyjaciel przyszłego króla Wielkiej Brytanii Jerzego VI. Był on odpowiedzialny za wygląd i wizerunek władcy, w czym przydatny okazał się dedykowany mebel. Od tamtego czasu ten rodzaj wyposażenia wnętrza zyskał na sławie. Swoją największą popularność osiągnął dzięki amerykańskim serialom i filmom o gwiazdach, które dumnie prezentowały się przy pięknych, dużych toaletkach postawionych w swoich garderobach. Niestety na początku lat 90. kiedy życie stało się szybsze i intensywniejsze, zapomniano o tych praktycznych meblach. W dzisiejszych czasach zauważyć można jednak wielki powrót tego “kobiecego gadżetu” – zaczęliśmy żyć w świecie ikon, dużego przywiązywania wagi do swojego wyglądu i całego wizerunku. Jak pokazuje raport “GfK Beauty 2016”, 65% Polek maluje się, ponieważ pozytywnie wpływa na to ich samopoczucie, a ogólne dbanie o siebie zajmuje nam około 5 godzin tygodniowo. Każda z nas chciałaby przecież poczuć się jak w hollywoodzkiej produkcji filmowej…

Toaletki naszych czasów

Kiedy planujemy rozkład naszego mieszkania, często zwracamy uwagę na komfort, funkcjonalność i minimalizm. Ze względu na to, niektóre firmy wychodzą na wprost tym oczekiwaniom. Idąc tropem przydatności toaletek, można dojść do wniosku, iż w dzisiejszych czasach nie potrzebujemy już dużych, wystawnych i bogato zdobionych mebli. Nasze sypialnie mają przecież jeden cel — być miejscem odpoczynku i snu. Na jakie czynniki należy zatem położyć nacisk przy wyborze idealnej toaletki?

toaletki 2

fot. Ragaba

Przy wyborze wymarzonego mebla dużą uwagę warto zwrócić na jego kolorystykę. Odcień toaletki bez wątpienia wpłynąć może na nasz nastrój, a nawet dodać energii do działania. Każdy z nas ma oczywiście inne pojęcie estetyki i różne gusta, dlatego też przygotowaliśmy toaletkę LILLO aż w 14 różnych kolorach oraz kilku rozmiarach – tak, aby każda z użytkowniczek znalazła swoją upragnioną “przystań kobiecości”. Niemniej zdajemy sobie sprawę, że mieszkania nie są z gumy, dlatego oferowany przez nas mebel jest bardzo kompaktowy – mówi Sabina Merda, ekspert z Ragaba.

toaletki 3

fot. Ragaba

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając styl naszej toaletki mamy wręcz nieograniczone możliwości. Na rynku dostępne są bowiem toaletki we wszystkich możliwych stylach: od królewskiej, pełnej przepychu i dodatków, do nowoczesnej, minimalistycznej wersji. Wszystko zależy od koncepcji całości naszej sypialni. Nie da się ukryć, że najważniejszą częścią toaletki jest lustro – im większe, tym lepszy komfort oraz wizualne powiększenie całości sypialni. Kolejnym ważnym elementem jest blat oraz liczne skrytki, szafeczki oraz szufladki na nasze kosmetyki, oraz biżuterię. Przy ustawieniu toaletki, zwrócić uwagę należy na światło – miejsce powinno być dobrze oświetlone, jasne oraz wygodne do wykonania makijażu.

toaletki 5

fot. Ragaba

Dlaczego warto ją mieć?

Ciągły bieg, brak czasu i kalendarz wypełniony po brzegi pilnymi sprawami do zrobienia, sprawiają, że coraz bardziej brakuje nam chwili tylko dla siebie. Idealnym rozwiązaniem zdaje się być właśnie toaletka w sypialni. Poranna toaleta i makijaż nie muszą być przecież rutynową czynnością, ale mogą być zmysłową, cudowną chwilą oddającą naszą nieocenioną kobiecość. Miłe chwile przy makijażu sprawią, że “robienie się na bóstwo” stanie się znacznie przyjemniejsze, co spowoduje promienność, pogodę ducha oraz zadowolenie na resztę dnia.

toaletki 4

fot. Ragaba

Leave a Reply