Kolory pościeli – który najlepszy?

Na wystrój sypialni wpływa wiele czynników. Główną rolę odgrywa oczywiście kolorystyka. Mowa tutaj nie tylko o kolorach ścian i mebli, ale także o pościeli. Wbrew pozorom stanowi ona bardzo ważny element aranżacyjny, szczególnie, gdy w ciągu dnia nie chowamy jej do środka tapczanu. Spójrzmy na kilka kolorowych propozycji.

Jeśli nasz wystrój sypialni zdominowany jest przez drewniane meble, wówczas mamy bardzo duże pole do popisu, jeśli chodzi o kolor pościeli. Z drewnem świetnie komponuje się bowiem większość kolorów. Spróbujmy zatem czegoś niebanalnego – możemy na przykład wybrać tę pościel we wzory w lekko rudawym odcieniu czerwieni. W połączeniu z brązem daje pełne ciepła połączenie. Wystrój sypialni wykorzystujący taka kolorystykę jest przytulny i efektowny.

kolor poscieli

(Pościel, fot. Bespoke Bedrooms)

Brązy same w sobie również świetnie się sprawdzają jako kolor pościeli. Szczególnie, jeżeli wybierzemy lśniącą pościel satynową. Również i ona zdaje egzamin w połączeniu z drewnianymi meblami.  Taki wystrój sypialni jest bardzo klasyczny, aby nie był zbyt monotonny warto dobrać jeden akcent w żywym kolorze. Może być nim na przykład obraz na ścianie.

kolor poscieli 2

(Pościel, fot. Bespoke Bedrooms)

Klasyczna, biała pościel – czy jest coś bardziej wdzięcznego i bezpretensjonalnego od niej? Jest to zdecydowany klasyk. Warto go zastosować szczególnie wtedy, gdy ściany już są zaaranżowane w oryginalny sposób, na przykład pokryte odważną tapetą w kwiatowe wzory. Wówczas możemy być pewni, że oba elementy nie będą się ze sobą „gryzły”. Jeśli chodzi o wzorzyste tapety w sypialni to z zasady należy być ostrożnym i stosować je na początku na jednej  ścianie – na przykład za łóżkiem. W przeciwnym razie mogą nas drażnić i utrudniać zasypianie.

kolor poscieli 3

(Pościel, fot. Bespoke Bedrooms)

Jeśli w sypialni znajduje się duża ilość brązu i innych ciemnych barw, ciekawym rozwiązaniem może być pościel w odcieniu starego złota. Oba kolory świetnie się ze sobą łączą i tworzą naprawdę eleganckie zestawienie. Warto tez wybrać dodatki w zbliżonym kolorze – na przykład wazonik. Taki wystrój sypialni ma w sobie sporo klasy, ale może nie przypaść do gustu każdemu. Jeśli jesteśmy fanami jasnych barw i prostych form w sypialni, może się wydać nieco zbyt przytłaczający.

kolor poscieli 4

(Pościel, fot. Bespoke Bedrooms)

Połączenie czerni z czerwienia to duet kolorystyczny zdecydowanie dla odważnych. Takie połączenie z pewnością pozwoli w naszej sypialni obudzić namiętność 🙂 Dobierzmy wiec także kilka czerwonych dodatków, aby stworzyć stylowy, zmysłowy wystrój sypialni. Mogą to być na przykład: czerwona lampka nocna, wazonik lub zabawny obrazek w ramce.

kolor poscieli 5

(Pościel, fot. Bespoke Bedrooms)

Zobacz też inne efektowne aranżacje sypialni

Leave a Reply