Dekoracje ścienne do sypialni

Jak urządzić sypialnię emanującą ciepłym i przytulnym klimatem? Podstawa to stonowane, kojące barwy i dekoracje, które stworzą we wnętrzu niepowtarzalny i zmysłowy charakter.

Po pierwsze kolor 

Sypialnia jest szczególnym miejscem w domu – szukamy w niej ukojenia i spokoju po męczącym dniu. Spędzamy w niej wiele czasu wypoczywając i śpiąc, dlatego stawiamy przede wszystkim na wygodę i przytulny klimat. Aby uzyskać taki efekt należy zacząć od dobrania odpowiednich barw dominujących we wnętrzu. Powszechnie uważa się, że w miejscu, w którym śpimy należy stawiać na ciepłe i przygaszone kolory, ale co zrobić gdy uwielbiamy intensywną fuksję lub zieleń? Warto przełamać nudną konwencję i postawić na mocne kolory takie jak fiolet, zieleń, czerwień czy nawet czerń. Wystarczy wyważyć proporcje i skomponować kontrastujące dodatki, a intensywne kolory pozytywnie odmienią wnętrze i dodadzą nam energii o poranku i wprawią w lepszy nastrój wieczorem.

sypialnia dekoracje

Dekoracje welurowe, fot. Klimaty Domu

Po drugie dodatki 

Kolejnym elementem tworzącym klimat w sypialni są dodatki. Unikajmy bibelotów, figurek i wszelkich dodatków, które mogą przeszkadzać i ograniczać przestrzeń. W sypialni powinno znaleźć się miejsce na dużą szafę czy komodę, nie zapominajmy też o szafkach i stolikach nocnych.

Warto pomyśleć o miękkim dywanie, który ociepli podłogę, dobranych poduszkach i pledach, które stworzą nastrój zachęcający do odpoczynku – podpowiada Anna Ostapowicz, stylistka Klimatów Domu. Ścianę tworzącą wezgłowie łóżka najlepiej ozdobić eleganckimi i matowymi dekoracjami welurowymi. W prosty i szybki sposób odmienimy przy ich pomocy wnętrze i dodamy mu przytulnego charakteru. W zależności od stylu w jakim chcemy zaaranżować wnętrze wybierzmy odpowiedni wzór naklejki welurowej – doskonale sprawdzi się orientalny, graficzny lub florystyczny motyw.

dekoracja sypialni

Dekoracje welurowe, fot. Klimaty Domu

Po trzecie nastrój 

W sypialni nie może zabraknąć takich dodatków jak stłumione światło świec i zmysłowa pościel, które stanowią wykończenie aranżacji. Warto również zadbać o wygodne łóżko i miękkie poduszki, które zapewnią spokojny i regenerujący sen. Budząc się w tak zaaranżowanej i klimatycznej sypialni z pewnością naładujemy akumulatory pozytywną energią na cały dzień.

2 komentarze

  1. P. 12 września 2011
  2. Ka 12 września 2011

Leave a Reply