Jak urządzić sypialnię latem?

Sypialnia z pewnością jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Jej odpowiednia aranżacja odpowiada za to, czy będziemy czuć się komfortowo. Jak więc urządzić to pomieszczenie, by sprzyjało wypoczynkowi? Poznajcie zasady aranżacji sypialni z  Dekoria.pl.

Każdy hałas, nadmierna ilość światła czy inne czynniki zewnętrzne mogą powodować bezsenność. Niewyspani, pomimo dobrych chęci, możemy mieć problemy z koncentracją i dobrym samopoczuciem. Dlatego ważne jest, by urządzając sypialnię zadbać o to, żeby te problemy nie stały się naszym udziałem. Pewne elementy, jak zagospodarowanie przestrzeni, są stałe, inne – dodatki i styl wnętrza – zmienne (podyktowane naszymi upodobaniami). A więc od czego zacząć?

sypialnia0

Kolekcja Jupiter od Dekoria.pl

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły po długim dniu. Dlatego już od początku zwróćmy uwagę na odpowiednie rozmieszczenie przedmiotów i oświetlenie sypialni. Istotną rolę odgrywa tu wielkość pomieszczenia, a także strona, na którą wychodzą okna. Dlatego osoby, które lubią wcześnie wstawać powinny wybrać sypialnię po wschodniej stronie, a ci, którzy wolą dłużej pospać – po zachodniej.

sypialnia1

Kolekcja Jupiter od Dekoria.pl

Najważniejszym meblem w pomieszczeniu jest łóżko. Aby było wygodne, powinniśmy wybrać odpowiedni materac, dobrany do naszej sylwetki. To on przede wszystkim odpowiada za komfortowy wypoczynek. Pamiętajmy jednak, że łóżko to także rama, która powinna być odpowiednio dobrana do wystroju pomieszczenia. Z racji tego, że jest ono przedmiotem, który determinuje aranżację sypialni, to do niego powinniśmy dobrać pozostałe meble. Pamiętajmy jednak o umiarze. Dysponując niewielką przestrzenią, nie warto zaśmiecać jej niepotrzebnymi przedmiotami.

sypialnia2

Kolekcja Jupiter od Dekoria.pl

Elementem zmienny są z pewnością dodatki dekoracyjne. Te możemy wymieniać w zależności od pory roku czy też naszego samopoczucia. Latem zrezygnujmy z ciężkich zasłon i grubych, ciemnych materiałów. Zastąpmy je zwiewnymi tkaninami w jasnych odcieniach, które dodatkowo rozświetlą wnętrze, dodając mu lekkości – radzi Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl. – Dlatego w sezonie letnim polecamy klientom linię Jupiter – dodaje.

sypialnia3

Kolekcja Jupiter od Dekoria.pl

Materiał wykorzystany w kolekcji jest uniwersalny i łatwy w utrzymaniu. Bogata paleta dostępnych barw pozwala na dowolne łączenie odcieni, co w efekcie umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji kolorystycznych. Tkanina jest miękka, posiada lekki połysk, a przede wszystkim dobrze się układa, co dodatkowo przemawia za jej walorami estetycznymi.

Leave a Reply