Ciemna zieleń w sypialni: jak ją wykorzystać?

Szlachetna, szmaragdowa zieleń pojawiła się we wnętrzarskich trendach już jakiś czas temu. Jak wprowadzić ją do sypialni, z czym łączyć i jak stworzyć za jej pomocą piękne wnętrze, podpowiada Hypnos Beds.

W trendach panujących w aranżacji wnętrz można zauważyć powrót do kolorów natury. Ciemna zieleń, która znalazła się w palecie barw „greenery”, okrzykniętej kolorem roku, będzie się świetnie komponować zarówno w klasycznych, jak i w bardziej nowoczesnych sypialniach.

ciemna zielen w sypialni 1

fot. Hypnos Beds

W kolorach natury

Do miejsca w którym śpimy najczęściej wprowadzamy zieleń w postaci napawających optymizmem i spokojem dekoracji o neutralnym charakterze. Zieleń jest kolorem natury, a jak wiadomo nic tak skutecznie nie wycisza, jak pobyt wśród roślin i drzew. Namawiamy więc, by symbolicznie wprowadzać tę barwę do naszych przestrzeni, za pomocą zielonych dodatków, takich jak fotele, poduszki, koce, rośliny czy dekoracje. Kolor ten może występować w kilku różnych odcieniach, poza ciemną zielenią równie dobrze sprawdzają się również odcienie morskie, mięty i turkusu.

Z jakimi kolorami komponować zieleń, aby całość była stylowa i modna? Dobrym i sprawdzonym kompanem będzie z pewnością szary, ale zieleń równie swobodnie poczuje się w towarzystwie bieli i jasnego drewna, utrzymując lubiany przez nas skandynawski charakter.

ciemna zielen w sypialni 2

fot. Hypnos Beds

Jak „oprawić” szmaragd?

Zielony to jeden z piękniejszych kolorów ścian w sypialni – odpręża, uspokaja, a jednocześnie wciąga swoją głębią. Na jego tle świetnie wypada biel, beż, czerń, szarość oraz wszelkie odcienie drewna. Ciemna ściana sprawia, że wieczorami do pokoju wpada mniej światła, ułatwiając nam tym samym zaśnięcie. Współgra z niewielkimi, dodatkowymi źródłami światła, nadając sypialni przytulny nastrój. W gorące dni  sypialnia z dodatkiem zieleni tworzy wrażenie miejsca chłodnego i dającego wytchnienie. Co więcej, dowiedziono, że męska strona małżeńskiego duetu lepiej czuje się w pomieszczeniach z ciemniejszymi kolorami, zastosowanymi choćby w kilku detalach.

ciemna zielen w sypialni 3

fot. Hypnos Beds

Ten elegancki kolor dobrze eksponuje dodatki, szczególnie tak modne w tym sezonie złoto. Połączone ze stylem wnętrza lub dopasowane do osobowości właściciela dodatki sprawią, że będziemy posiadaczami sypialni w niezwykle wyrafinowanej wersji. „Umiejętne połączenie obu barw jest w stanie wykreować niezwykle eleganckie i stylowe miejsce do spania, w którym będziemy czuli co noc królewski szyk. Królewskie zresztą potrafią być również łóżka w tym kolorze. W ofercie Hypnos Beds, jedynego akredytowanego dostawcy łóżek i materacy dla brytyjskiego dworu, możemy wybrać obicie z dowolnej palety kolorystycznej, również materiału dostarczonego przez klienta. Tu zajmą się nami specjaliści, którzy dobiorą idealny, ręcznie robiony materac z naturalnym wypełnieniem, zrobią dla nas łóżko w dowolnym rozmiarze, a jeśli zajdzie potrzeba, zastosują dwa różne stopnie twardości w jednym materacu”-mówi Bartłomiej Świtkowski z Hypnos Beds.

Elegancka sypialnia wymaga też wytwornych dodatków. Miękkie kołdry i poduszki z gęsiego puchu, czy eleganckie lampy, które można obejrzeć w ich warszawskim,  gdyńskim i wrocławskim salonie doskonale uzupełnią i elegancko „otulą” nasze wnętrze.

ciemna zielen w sypialni 4

fot. Hypnos Beds

Zielone detale

Jeśli nie chcesz malować ścian na zielono, lub obawiasz się, że zielone łóżko zdefiniuje kolory w sypialni na kilka następnych lat, wydrukuj kilkanaście swoich zdjęć na łonie natury, połącz w kolaż i zobacz, czy podobasz się sobie w otoczeniu zieleni. Łóżko i wezgłowie w tym kolorze to świetny wybór, który docenisz, szukając w sypialni spokoju i wytchnienia. Świetnie sprawdzi się tu zarówno Victoria, prezentująca nowoczesne wydanie wezgłowia, awangardowe Charlotte, czy spektakularne, eleganckie wezgłowie Elizabeth Hypnos Beds. Połączenie kilku odcieni zieleni we wnętrzu to również dobre rozwiązanie, ale radzimy, byście wzięli ze sobą inspirację, przymierzyli do palety i dopiero wtedy podjęli decyzję o wprowadzeniu nowych odcieni do swojej modnej, zielonej sypialni.

ciemna zielen w sypialni 5

fot. Hypnos Beds

Leave a Reply