Jak urządzić praktyczną sypialnię dla dwojga

Sypialnia to miejsce przeznaczone do wypoczynku, gdzie niejednokrotnie spotykają się dwa całkowicie skrajne charaktery. Aby panował w niej spokój i harmonia należy stworzyć z „ognia i wody” harmonijną kompozycję. Urządzenie praktycznej sypialni dla dwojga to nie lada wyzwanie.  Jak osiągnąć odpowiedni balans?

jak urzadzic sypialnie dla pary 1

jak urzadzic sypialnie dla pary 2

Sen dla dwojga

Urządzając sypialnię dla dwojga, podstawą sukcesu jest odpowiedni wybór materaca oraz łóżka. W tym wypadku warto skupić się na jego wielkości oraz właściwościach.  Optymalny rozmiar, który zapewni wygodny odpoczynek dwóm osobom to min. 160cm x 200 cm. Zdarza się, że gdy na materacu śpią dwie osoby, ciężar ich ciał rozkłada się nierównomiernie, a  co za tym idzie – jedna osoba śpi w tak zwanym „dołku”.  Równie ważnym jest w tym wypadku, aby nie odczuwać każdego ruchu drugiej osoby. Fabryka Materacy Janpol podsuwa tutaj rozwiązanie w postaci materacy kieszeniowych. Ich wkład stanowią sprężyny „ubrane” w specjalne kieszenie, co sprawia, że pracują niezależnie od siebie. Ugięcie jednej sprężyny nie powoduje reakcji kolejnych. Dzięki temu ruchy jednej osoby nie są odczuwalne dla drugiej, a sen we dwoje jest naprawdę komfortowy. Przedstawicielem tej grupy jest materac Afrodyta. Taka budowa zapewnia odpowiednie dopasowanie do anatomicznych krzywizn kręgosłupa i eliminuje odginanie się materaca pod ludzkim ciężarem. To rozwiązanie zagwarantuje poranki pełne uśmiechu, każdego dnia!

jak urzadzic sypialnie dla pary materac

Materac Afrodyta

„Jin i Jang” w sypialni

Życie w parach wymaga czasami pośrednich rozwiązań. Kiedy bowiem jedno kładzie się spać wcześnie, w tym czasie drugie może poświęcić się lekturze. Aby obie osoby czuły się komfortowo należy poszukać sprawdzonych i prostych rozwiązań. Światło w sypialni? Dlaczego nie! Małe lampki po obu bokach łóżka będą odpowiednim oświetleniem dla nocnych marków, nie oślepiając przy tym śpiącego obok partnera. Chęć posłuchania muzyki w łóżku? Duże słuchawki zniwelują rozchodzenie się dźwięku po pomieszczeniu i skupią je tylko w uszach odbiorcy. A może praca w łóżku? Wówczas drugiej osobie warto sprezentować specjalną opaskę, która pochłonie nadmiar promieni pochodzących z ekranu. Kwestia sporną zawsze pozostaje jednak budzik! Ta zmora poranka niejednokrotnie spędza sen z powiek obu stronom. Dlatego obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań zintegrowanych ze smartfonem w tym wibrujące opaski, które lekkim ruchem nakazują wstać tylko osobie, która ma je na ręku! Jak to mówią – dla chcącego nic trudnego!

jak urzadzic sypialnie dla pary 3

jak urzadzic sypialnie dla pary 4

jak urzadzic sypialnie dla pary 5

Wspólne wnętrze

Dodatki są nieodłącznym elementem sypialni. To one tworzą niepowtarzalną atmosferę i sprawiają, że wnętrze będzie swoistą świątynią odpoczynku. Jednak upodobania płci męskiej i żeńskiej zdecydowanie różnią się do Ciebie. Kobiety preferują kolorowe, wzorzyste dodatki, które rzucają się w oczy jednocześnie zapewniając uczucie otulenia. Mężczyźni zaś najlepiej czują się w otoczeniu stonowanych i ciemnych barw, bez inwestowania w zbędne ozdobniki. Połączenie dwóch odmiennych pierwiastków to nie lada zadanie! Warto pójść na kompromis, wybierając stonowane, delikatne poduszki według jego gustu, w zamian za niebanalną i kolorową pościel zgodną z jej upodobaniami. Taka kompozycja podkreśli charakter waszej sypialni i z pewnością obydwie strony będą się w niej świetnie czuły!

jak urzadzic sypialnie dla pary 6

jak urzadzic sypialnie dla pary 7

jak urzadzic sypialnie dla pary 8

Leave a Reply