Mała sypialnia. Jak ją urządzić?

Aranżacja małej sypialni to nie lada wyzwanie dla domowników. Pomieszczenie to musi być nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Jak więc urządzić sypialnię o niewielkiej powierzchni? Oto kilka naszych wskazówek…

Depositphotos 11285708 s 2019 2

Łóżko

…to najważniejszy element aranżacji sypialni. Zarówno tej niewielkiej, jak i tej większej. Ustawiając łóżko, pamiętaj o tym, by zapewnić wygodny dostęp do materaca z dwóch stron. Jeśli jednak nie dysponujesz wystarczającą przestrzenią, postaw na łóżko chowane w ścianie. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić Ci sporo miejsca. Co więcej, składanie i rozkładanie takiego łóżka jest proste i szybkie.

Zabudowa garderobiana

… to bardzo praktyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w małej sypialni. Zajmuje mniej miejsca niż tradycyjne szafki, komody czy półki. Pojemna zabudowa garderobiana pomieści nie tylko ubrania, ale również niewielki sprzęt AGD, taki jak: odkurzacz czy żelazko.

Wszechobecny minimalizm

Urządzając niewielką przestrzeń sypialni, pamiętaj o zachowaniu minimalizmu, który sprawi, że wnętrze będzie bardziej przestronne. Nieskomplikowane formy sprawdzą się tu idealnie. Gładkie fronty zabudowy oraz mebli będą ozdobą wnętrza. Wybierając dodatki, kieruj się zasadą: „Im mniej, tym lepiej”.

Leave a Reply