Piękne aranżacje sypialni: glamour, Schabby chic i minimalizm

Każdy, kto urządzał już swoje mieszkanie, wie ile czasu i energii to zajmuje. Remont i urządzanie domu mają jednak całą masę pozytywów. Aranżacja, wybór mebli i dodatków mogą sprawić ogromną radość zarówno paniom, jak i panom. Trendy w urządzaniu wnętrz z roku na rok są coraz bardziej ekstrawaganckie.

Razem z Joanną Hoc-Kopiej, która urządzała pokoje w najróżniejszym stylu w swoim Dworu Korona Karkonoszy, zdradzamy kilka fenomenalnych rozwiązań, które odmienią Twoją sypialnię.

W stylu glamour

Styl glamour to nic innego jak szyk i elegancja w najlepszej formie. Czym się charakteryzuje? Blaskiem i przepychem w wersji współczesnej. Najważniejszy jest luksus i wygląd rodem z pięciogwiazdkowego hotelu. W przypadku gdy urządzamy sypialnię w stylu glamour, musimy pamiętać, że liczy się tutaj każdy detal, a w szczególności wykończenie i wykorzystane materiały. W tym przypadku stawiamy raczej na intensywne, ciemniejsze kolory i dodatki, a także złoto, srebro i kryształy. Puszysty dywan i kryształowy żyrandol również są niezbędne. Jak widać, wszystko wnosi do pomieszczenia ogromny przepych. Z tego względu, żeby nie przesadzić, warto wyposażyć pokój w proste, ale stylowe meble.

Bajkowo, kobieco i delikatnie, czyli shabby chic

Jasna, przestronna sypialnia to wymarzony pokój wielu kobiet. Najmodniejszą w tym sezonie wersją takiego stylu jest shabby chic, czyli odmiana trendu rustykalnego z dodatkiem stylu vintage, a to wszystko w dość nowoczesnej koncepcji. Dużo światła i biel na ścianach to podstawa, a jednocześnie hit tego sezonu. Kobiety, w szczególności te z duszą romantyczki, kochają tego typu wnętrza.

aranzacja sypialni 1

Fot. Dwór Korona Karkonoszy – Pokój Romantyczny

Kluczową rolę we wnętrzu shabby chic  odgrywają jasne, pastelowe barwy. Najlepiej biel w połączeniu z jasnymi różami i fioletami. Urządzając tego typu wnętrze musimy jednak uważać, gdyż bardzo łatwo przesadzić i uczynić z sypialni miejsce infantylne. Jeśli chcemy tego uniknąć można dodać np. elementy beżu – mówi Joanna Hoc-Kopiej, właścicielka i dekoratorka Dworu Korona Karkonoszy.

aranzacja sypialni 2

Fot. Dwór Korona Karkonoszy – Salonik Królowej Śniegu

Nieodłącznym elementem są oczywiście meble. Poza jasnymi kolorami, cała reszta zależy właśnie od nich. Możemy znaleźć je w antykwariatach, sklepach vintage oraz… na strychu u babci. Wyszukamy tam unikatowych egzemplarzy, dzięki którym nasza sypialnia będzie jedyna w swoim rodzaju. Wszystkie dodatki muszą być starannie dobrane, pikowane lub haftowane kanapy i pościele, wykończenia mebli, kwieciste i delikatne wzory – to wszystko dopełni nasz pokój w stylu shabby chic.

Minimalizm

Najbardziej bezpieczne wyjście podczas urządzania mieszkania, a w tym sypialni: proste meble i jak najmniejsza liczba dodatków –  tym charakteryzuje się lubiany przez większość osób minimalizm. Dlaczego? Eksperci twierdzą, że sypialnia w której jest mało rzeczy lepiej wpływa na nasz sen. Dominuje tu biel i czerń, jednak miele widziane są również szarości.

aranzacja sypialni 3

Fot. Dwór Korona Karkonoszy – Pokój Lustrzany

Minimalistyczne sypialnie najlepiej komponują się z metalicznymi dodatkami. W sytuacji, gdy chcemy jednak umieścić w naszym wnętrzu dodatki, skupmy się przede wszystkim na geometrycznych kształtach: kołach, pasach czy trójkątach.

aranzacja sypialni 4

Fot. Dwór Korona Karkonoszy – Pokój Śliwkowy

Leave a Reply