Szafki – mistrzynie drugiego planu w sypialni

Jeśli chodzi o aranżacje sypialni, to problem mebli nie kończy się na doborze łóżka i kompletu pościeli. Równie ważna jest szafka przy łóżku. Często nie doceniamy roli, jaką odgrywa, jeśli chodzi o wystrój wnętrza, a przecież jakby nie ona to gdzie stałaby lampka nocna i na czym trzymalibyśmy podręczne drobiazgi? Zobaczmy kilka ciekawych propozycji.

Białe meble mają równie wielu zwolenników, jak i przeciwników. Dość ławo się brudzą, niektórzy uważają tez, że wystrój wnętrza z ich zastosowaniem wygląda tanio i niezbyt gustownie. Spójrzmy jednak na tą szafkę z ozdobnymi uchwytami szuflad. Jest to świetne rozwiązanie na przykład do pokoju nastolatki. W połączeniu z pościelą w wesołych kolorach stanowi sprawdzony przepis na bardzo dziewczęcy wystrój wnętrza.

szafka 5

(Szafka do sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Jeśli ściany w sypialni są pokryte tapetą w odważne wzory, to właśnie białe meble będą jednym z najlepszych rozwiązań. Będą wyglądały bardzo neutralnie, przez co możemy mieć pewność, że wizualnie będą pasowały. Innym rozwiązaniem mogą być meble z jasnego drewna. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o aranżacje sypialni. W  tym wnętrzu powinna panować wizualna harmonia, gdyż dzięki temu będziemy mogli łatwiej zrelaksować się po ciężkim dniu.

szafka 2

(Szafka do sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Jasne drewno i prosty kształt mebli to rozwiązanie całkowicie uniwersalne. Pasuje niemal do każdego wystroju wnętrza, świetnie uzupełni także wystrój sypialni w stylu klasycznym. Choć niektórym taka szafka może się wydać nieco banalna, wkrótce przekonamy się o jej zaletach. Możemy mieć pewność, że gdy zmienimy inne elementy aranżacyjne, nadal będzie do nich pasowała. Takie klasyczne rozwiązania nigdy nie wychodzą z mody.

szafka 4

(Szafka do sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Jeśli wolimy coś bardziej awangardowego, możemy zdecydować się na ten połączenie czerni i bieli. Nowoczesny wystrój wnętrza z pewnością skorzysta, gdy dobierzemy do niego tę oto dwukolorową szafkę. Oprócz modnej kolorystyki charakteryzują ją także oryginalny, asymetryczny design. Warto się na nią zdecydować, jeśli w naszym wnętrzu dominuje beż lub biel. Wystrój wnętrza nabierze dzięki temu zadziornego charakteru i przestanie być banalny.

szafka 3

(Szafka do sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Pamiętajmy, że meble i deseń na ścianie muszą tworzyć jedną całość. Dlatego, choć kuszą nas meble w wyszukanych kolorach, czasem warto wybrać coś spokojniejszego, żeby wystrój wnętrza nie przyprawiał o oczopląs. Lepiej zagrać zatem dodatkami – do barokowej tapety dobrać szafkę w neutralnych barwach, a na niej postawić oryginalną dekorację. Jeśli taka aranżacja wnętrza się sprawdzi, możemy stopniowo wprowadzać bardziej odważne elementy.

szafka

(Szafka do sypialni, fot. Bespoke Bedrooms)

Zobacz też te piękne aranżacje sypialni

2 komentarze

  1. Big T 13 stycznia 2012
  2. Kacha 13 stycznia 2012

Leave a Reply