Cierpisz na migrenę, wypróbuj specjalny materac

Powtarzający się, pulsujący, ból głowy o różnym nasileniu. Migrena, bo o niej mowa, to dolegliwość, która dotyka nawet 30 procent społeczeństwa, w szczególności kobiety. Trwa z reguły od kilku godzin do kilku dni, a walka z nią jest wyjątkowo wyczerpująca. Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób łagodzić objawy migreny i ograniczyć możliwości jej występowania.       

Objawy i łagodzenie symptomów

Migrena oprócz bólów głowy niesie ze sobą szereg innych dolegliwości. Osoby cierpiące na tą przypadłość często wykazują nadwrażliwość na światło, dźwięki i ostre zapachy. W niektórych sytuacjach dochodzić może do zaburzeń mowy, spowodowanych silnym bólem. Migrenie towarzyszyć mogą nudności, zawroty głowy, a nawet dreszcze czy odrętwienie. Wśród sporej liczby przyczyn tej choroby, obok uwarunkowań genetycznych, zmian pogodowych czy stresu, wymieniane są często reakcje alergiczne oraz zaburzenia rytmu snu.

Przy bólach migrenowych szczególnie istotne jest zapewnienie sobie spokoju. W tym celu warto zasłonić okna, wyłączyć telewizor czy grającą muzykę. Pomocna okazuje się również słodka herbata, środki przeciwbólowe oraz preparaty uspokajające. Szukając ukojenia można zastosować kompresy na głowę z wody lub octu. Jednak nic tak nie wpływa na poprawę zdrowia jak porządny sen.

Materacem w migrenę

Materacem w migrenę

Leczniczy sen

Podczas ataku migreny, sen który mógłby być sprzymierzeńcem, przychodzi z trudem. W tym przypadku, kluczową rolę odgrywa dobór odpowiedniego materaca. Na uwagę zasługują produkty wykonane z pianki termoelastycznej. – Wkład tego typu reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy fabryki materacy Janpol. Pianka przejmuje ciepło i dostosowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni.

Przykładem jest materac Vita z linii Perfetto. Interesującym rozwiązaniem są również materace z wkładem lateksowym. Połączenie naturalnego mleczka z drzewa kokosowego z syntetycznym lateksem w modelu Piano, nadaje produktowi dużą trwałość przy jednoczesnym zachowaniu jego elastyczności. Z kolei właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne lateksu czynią materac bardzo higienicznym

Leave a Reply