Lampka nocna z Twoich snów

Lampka nocna pełni zazwyczaj podwójną rolę. Pomaga stworzyć łagodny półmrok, kiedy drzemiemy, oglądamy telewizję, lub po prostu spędzamy miłe chwile z druga osobą. Może też wzmocnić światło górnej lampy, kiedy jest taka potrzeba – na przykład podczas czytania. Tak czy inaczej – jest to również element aranżacyjny, warto zatem aby była ładna i dobrze uzupełniała wystrój sypialni.

Lampa o ciemnym abażurze? Wydaje się to całkowicie absurdalne. Przestaje to jednak dziwić aż tak bardzo, kiedy dokładnie się jej przyjrzymy. Abażur lampki składa się bowiem z koralików, przez które światło może swobodnie przenikać. W dolnej części powieszonych jest kilka wisiorków w jaśniejszym kolorze. Tak oryginalna lampka nocna pomoże stworzyć naprawdę klimatyczny wystrój sypialni z tajemniczymi cieniami na ścianach.

lampka nocna

Lampka nocna, fot. Nella Vetrina

Aranżacje sypialni w kolorze białym zawsze wyglądają elegancko i nowocześnie. Czasem jednak brakuje im czegoś, co sprawia, że lśnią – dosłownie i w przenośni. Dobrym rozwiązaniem może być zatem lampka nocna złożona z drobnych, połyskujących kryształków. Dzięki niej nasze wnętrze zalśni podwójnym blaskiem – nawet wtedy, gdy będzie zgaszona. Najlepiej wygląda w prosto urządzonym wnętrzu – bardzo wyszukana aranżacja sypialni mogłaby stać się przesadzona, jeśli dobralibyśmy do niej tak ozdobny element.

lampka nocna 2

Lampka nocna, fot. Nella Vetrina

Innym sposobem na to, by ożywić biały wystrój wnętrza jest dobranie jednego akcentu w zdecydowanym kolorze. Może być nim poduszka, obraz na ścianie, ale także i lampka nocna. Abażur może mieć na przykład kolor głębokiego, śliwkowego odcienia fioletu i oryginalny, geometryczny  kształt. Również ozdobna podstawa lampy będzie przykuwać spojrzenia.

lampka nocna 5

Lampka nocna, fot. Nella Vetrina

Jeśli jednak marzy nam się wystrój sypialni „na bogato” starajmy się ograniczyć tę stylizację do tylko kilku elementów. Jeśli więc wybieramy złocenia, niech wystąpią na abażurach lamp i ramie lustra, ale na tym koniec. Pozostała część wnętrz powinna być w neutralnym kolorze – białym lub beżowym. Lampka nocna dobrze sprawi się w roli elementu ożywiającego wystrój wnętrza. Oprócz ozdobnego abażura może również mieć oryginalną podstawę.

lampka nocna 3

Lampka nocna, fot. Nella Vetrina

Jeśli zdecydowaliśmy się na modny wystrój wnętrza w czerni i bieli – dobranie odpowiedniej lampki nocnej nie powinno sprawić nam problemu. Na rynku roi się od lampek o prostych, białych kloszach. Są na tyle uniwersalne, ze świetnie uzupełnią niemal każdy wystrój sypialni. Jeśli aranżacja wnętrza ma charakter nowoczesny, wybierzmy klosz w geometrycznym, prostopadłościennym kształcie.

lampka nocna 4

Lampka nocna, fot. Nella Vetrina

 

Zobacz także: aranżacja dużej sypialni

One Response

  1. Ewelina Zielińska-Sowa 2 listopada 2012

Leave a Reply