Subtelne oświetlenie sypialni

Sypialnia jest miejscem, w którym po dniu ciężkiej pracy pragniemy wyciszyć się i zrelaksować. Dla osiągnięcia takiego stanu niezbędny jest dobór odpowiedniego, umiarkowanego oświetlenia. Przed zaśnięciem najlepiej sprawdzi się światło, które nie podrażni naszego nastroju, ale da poczucie ukojenia i otuli nas do snu. W uzyskaniu takiego efektu z pewnością pomogą lampy AMARA firmy Technolux.

Spokój i harmonia

Wnętrze sypialni nie pełni tylko funkcji miejsca do spania. Pokój ten jest przede wszystkim naszą prywatną przestrzenią, gdzie odpoczywamy, czytamy książki lub chcemy ukryć się przed światem. W związku z tym niezwykle ważna jest lokalizacja, zarówno głównego źródła światła, jak i tych pośrednich. Właściwe usytuowanie lamp pozwoli cieszyć się blaskiem w każdym kącie pomieszczenia. Ponadto barwy abażurów powinny współgrać z tonacją ścian i całego pomieszczenia. Wśród wielu kolorów za najbardziej właściwe w sypialni uważane są beże, kremy, brązy oraz wszelkie odcienie bieli. Jasne pigmenty odbijają i rozpraszają światło, a dodatkowo dają optyczne złudzenie powiększenia. Wybór naturalnej, pastelowej kolorystyki zapewni poczucie intymności oraz ociepli atmosferę pokoju. Właśnie dlatego lampy AMARA w wersji ecru i cofee będą stanowić doskonałe uzupełnienie wystroju sypialni i pomogą wprowadzić domownika w stan relaksu i odprężenia.

lampy do sypialni

AMARA Ecru IV zwis fot. Technolux

Różne oblicza klasyki

Określenie „klasycznie” wcale nie musi oznaczać czegoś zwykłego i monotonnego. Wręcz przeciwnie, klasyka nadaje wyrazistości i smaku każdej aranżacji. Oświetlenie ulokowane w sypialni powinno charakteryzować się zatem prostotą i elegancją. Tymi właśnie cechami odznaczają się nowe lamy firmy Technolux. W skład kolekcji AMARA wchodzą 2 zwisy i kinkiet, wszystkie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – coffee i ecru. Elementem dekoracyjnym, wyróżniającym kolekcję Technolux są delikatne wykończenia abażurów, które nieco ciemniejszym odcieniem podkreślają pastelowe kolory kloszy. Poprzez takie zestawienie barw, lampy sprawiają wrażenie lekkości. Szeroki wybór wzorów opraw oświetleniowych z serii AMARA daje wiele możliwości aranżacyjnych. AMARA coffee będzie adekwatnym wykończeniem pomieszczeń bardzo jasnych. Dzięki niej pokój stanie się ciepły i przytulny. Natomiast AMARA ecru rozjaśni ciemniejsze odcienie ścian sypialni. Ponadto proponowane przez producenta wielkości i kształty pozwalają na ulokowanie lamp w różnych miejscach pokoju. Do oświetlenia centralnego na sufit idealne będą zwisy IV, posiadające cztery równomiernie rozmieszczone na osi koła klosze. Estetyczne walory wnętrza wydobędzie kinkiet I, który dodatkowo nadaje się do podświetlenia wnęk ściennych, obrazów lub innych istotnych elementów wystroju. Kinkiet znajduje swoje zastosowanie również w formie oświetlenia miejscowego, ulokowanego po obu stronach łóżka lub przy toaletce. Zwis II z kolei przeznaczony jest do pomieszczeń o małej lub nietypowej powierzchni.

Nowa kolekcja firmy Technolux charakteryzuje się prostotą, ale też niepowtarzalnym wdziękiem i elegancją w jednym. Umiejętnie zastosowanie klasycznych kształtów i kolorów lamp AMARA sprawi, że sypialnia stanie się idealnym miejscem do wypoczynku.

lampa1

AMARA Ecru II zwis fot. Technolux

lampa2

AMARA Coffee I kinkiet fot. Technolux

lampa3

AMARA Coffee IV zwis fot. Technolux

Leave a Reply