Sosnowe meble w sypialni

Drewno sosnowe cieszy się ogromną popularnością. Takie wyposażenie sypialni jest nie tylko w dobrym guście, lecz również stosunkowo niedrogie. Dzięki temu miłośnicy klasycznych wnętrz mogą się cieszyć trwałymi i komfortowymi aranżacjami.

Atrakcyjna cena i ponadczasowa elegancja to tylko niektóre zalety mebli wykonanych z drewna sosnowego. Cechują je także właściwości elektrostatyczne, higroskopijność oraz duża odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Stylowa sypialnia

Sypialnia to jedna z najbardziej intymnych stref w domu lub mieszkaniu. To w niej możemy czuć się w pełni bezpiecznie i swobodnie. Pomieszczenie to również sprzyja relaksowi po ciężkim dniu. Z tego powodu warto je urządzić w taki sposób, by było w pełni dostosowane do naszych potrzeb. – Projektując meble koncentrujemy się nie tylko na walorach estetycznych, lecz również na funkcjonalności. Poszczególne modele są połączeniem tych dwóch wyznaczników. Dzięki temu możemy zaoferować klientom kompleksowe rozwiązania – mówi Mariola Kacprzak z działu sprzedaży, ekspert marki Visby (www.visby.pl).

 

sosnowe meble do sypialni1

fot. Visby

Solidnie wykonane sosnowe łóżko doskonale wpisze się w przestrzeń eleganckiego wnętrza. Pamiętajmy, aby dobrać do niego szafki nocne, komody i szafę w taki sposób, aby zachować spójność stylu.

Rozwiązanie dla alergików

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że sosnowe meble są idealne dla wszystkich osób, które zmagają się z alergią na kurz. Powodem są ich niezwykłe właściwości elektrostatyczne. To dzięki nim w pomieszczeniu nie występują niepożądane zawirowania pyłów.

Posiadanie sosnowego wyposażenia w zaciszu sypialni jest więc idealnym rozwiązaniem dla alergików, którzy szybko docenią komfort tego rozwiązania. Sosnowe wnętrza ucieszą również miłośników eleganckich aranżacji.

sosnowe meble do sypialni2

fot. Visby

Sosnowe meble a wilgoć

Kolejną cechą mebli sosnowych jest higroskopijność, czyli po prostu zdolność wymiany pary wodnej między drewnem a otoczeniem. Efektem jest “oddawanie” nadmiaru wilgoci lub uzupełnianie jej niedoborów. Z tego powodu należy unikać umieszczania ich w bardzo wilgotnych pokojach. Jeśli chcemy cieszyć się pięknem naszej sypialni jak najdłużej pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja to podstawa sukcesu.

Nie musimy się jednak obawiać o trwałość naszych mebli. Sosna bardzo łatwo poddaje się obróbce, jednak jest bardzo wytrzymałym materiałem.

sosnowe meble do sypialni3

fot. Visby

ABC dobrej pielęgnacji

Odpowiednia pielęgnacja sosnowych mebli nie jest czasochłonnym zadaniem. Wystarczy raz w miesiącu przetrzeć lakierowane meble preparatem zawierającym środek antystatyczny. Warto zwrócić uwagę na rodzaj ściereczki, gdyż najlepiej nadają się do tego bawełniane materiały. Są na tyle delikatne, aby nie uszkodzić drewnianej powierzchni.

W przypadku sosnowych oraz innych drewnianych mebli należy pamiętać, aby nie stawiać na ich powierzchni kubków z gorącymi napojami. Mogą one zostawiać brzydkie ślady.

Eleganckie sypialnie Visby

Sypialnie Visby są połączeniem jakości oraz klasyki. Firma w swojej bogatej ofercie posiada kolekcję mebli Sandemo, w skład której wchodzą sosnowe łóżka, toaletki, komody oraz szafki nocne.

Oferowane przez nas meble są trwałe i niezawodne. Klienci mogą wybrać odpowiednie modele oraz kolory. Dzięki temu każdy ma okazję skompletować swoją wymarzoną sypialnię – wyjaśnia Mariola Kacprzak z działu sprzedaży, ekspert marki Visby (www.visby.pl).

Leave a Reply