Pościel w odjechanych kolorach

Szaleństwo w sypialni – na te słowa niejeden z nas ma zapewne kosmate skojarzenia. Odłóżmy jednak na bok niegrzeczne myśli. Chodzi tutaj po prostu o komplety pościeli, które swoimi kolorami pobudzą nas do działania nawet w najbardziej paskudny, jesienny poranek.

Często mówi się, że aranżacja sypialni nie powinna być się wykonywana z użyciem mocnych kolorów, gdyż mogą powodować problemy z zaśnięciem. Czy jest to prawda – tego do końca nie wiadomo. Podobno zmęczony człowiek zaśnie nawet na kamieniu, zatem wystrój sypialni obfitujący w mocne kolory nie powinien w tym przeszkodzić.

Aranżacja sypialni a fiolet

Fiolet to kolor trochę niebezpieczny. W szczególności, jeśli mowa o odcieniu fioletu wpadającym w fuksję. Tutaj bardzo łatwo otrzeć się o kicz. Chyba że… właśnie o to nam chodzi? Aranżacja sypialni wykorzystująca fioletową pościel w kropki i kwiaty – wydawałoby się, że to za dużo. A może właśnie za dużo to właśnie tyle, ile trzeba?

andropol folk31

Fioletowa pościel z motywem folkowym, fot. Sweet Home

Kolejną zasadą, którą możemy a nawet powinniśmy złamać jest unikanie błyszczących tkanin w intensywnych kolorach – w tym w kolorze fioletowym. A właściwie dlaczego? Być może komplet satynowej pościeli w jednolitym fiolecie faktycznie mógłby męczyć nasze oczy. Jeśli jednak wybierzemy kilka różnych odcieni fioletu i połączymy mat z błyskiem, wówczas zrobi się naprawdę interesująco.

aranzacja sypialni fiolet

Aranżacja sypialni w odcieniach fioletu, fot. Heatons

Aranżacja sypialni na niebiesko

Poziome paski robią furorę w tym sezonie. Zagościły między innymi na damskich i męskich koszulkach. W sferze dodatków było jednak obecne od zawsze. Pościel w paski nie jest zatem niczym nowym, wybierzmy tylko „niepościelowy” kolor – na przykład turkus. Komplet pościeli w turkusowe paski wyglądem przypomina pasiastą landrynkę – aż chce się spróbować.

aranzacja sypialni turkus

Turkusowa pościel w paski, fot. Woolworths

Czerwona aranżacja  sypialni

Nawet jeśli do podkręcenia atmosfery w sypialni nie potrzeba nam wiele,  pamiętajmy, że czerwień to kolor od zawsze (nawet podświadomie) kojarzony z miłosnymi uniesieniami. Jeśli zdecydujemy się na wystrój sypialni wykorzystujący zarazem kolor czerwony i motyw kwiatowy, zburzymy stereotyp kojarzący kwiaty z łagodnością i niewinnością. One tez potrafią być ostre!

aranzacja sypialni czerwona posciel1

Czerwona pościel w kwiaty, fot. Woolworths

Aranzacja sypialni na czarno – a właściwie to czemu nie?

Czarna pościel – to nie brzmi, ani nie kojarzy się najlepiej. Przywykliśmy do tego, że aranżacje sypialni są raczej wolne od bardzo ciemnych kolorów. A może warto przełamać stereotypy i zdecydować się na czarny komplet pościeli? Jedyną rzeczą, której powinniśmy unikać jest satynowa pościel w kolorze czarnym. Łatwo tutaj bowiem przekroczyć granice dobrego smaku. Dobrze zato sprawdzą się geometryczne, op-artowe wzory.

aranzacja sypialni czarny

Komplet czarnej pościeli, fot. Woolworths

…i wszystko naraz

Turkusowe ściany, czerwone poduszki, fioletowa kołdra (i to na dodatek w pawie pióra) – ko powiedział, ze taka aranżacja sypialni jest zabroniona. No właśnie – nikt. Dlatego miksujmy kolory do woli i nie dajmy sobie wmówić, że czegoś nam nie wolno.

aranzacja sypialni kolorowa

Kolorowa aranżacja sypialni, fot. Next

Jeśli w duszy czujemy się dzieckiem-kwiatem, wówczas aranżacja sypialni wykorzystująca kolorowe kwiatowe motywy zarówno na pościeli, jak i na zasłonach jest jak najbardziej dla nas. Przeniesiemy się w ten sposób w świat luzu i beztroski bez żadnych zakazanych pigułek

aranzacja sypialni kolorowe kwiaty

Aranżacja sypialni wykorzystująca motyw kwiatowy, fot. Woolworths

Tak naprawdę kolorowy wystrój sypialni utrudnia relaks w znacznie mniejszym stopniu, niż na przykład korzystanie w łóżku z laptopa. Oddzielmy strefę pracy  od sypialni, a kłopoty z zasypianiem i wstawaniem miną jak ręką odjął.

 Autor: Magdalena Fryźlewicz

 

 

Leave a Reply