Sypialnia na poddaszu we francuskim stylu

Adaptacja poddasza wymaga pomysłowości, ale nastrój, który możemy tam wytworzyć jest niepowtarzalny. Dlatego też bardzo chętnie aranżowana jest tam strefa nocna.

Sypialnia na poddaszu to świetny pomysł, który zapewni nam poczucie intymności. Odgrodzona od strefy dziennej – salonu, kuchni, jadalni, korytarza – umożliwia nam sen i relaks w ciszy i spokoju.

Pomysłów na sypialnię na poddaszu jest wiele – dziś przedstawimy taką we francuskim stylu.

sypialnia na poddaszu

Sypialnia na poddaszu, fot. Dekoria.pl

Prowansja to historyczna kraina we Francji, która nie od dziś inspiruje projektantów wnętrz. Błękit, biel i klasyczne meble sypialniane to wyznacznik stylu. Łóżko do sypialni zwykle udekorowane jest fantazyjnym baldachimem. Równie ważne, co jego kształt i materiał z którego jest wykonane, jest również pościel, kapy i tkaniny dekoracyjne, którymi się je ozdabia.

W tej sypialni tkanina nawiązuje do stylu pochodzącego z XVIII w. zwanego tolie de Jouy. Przedstawia rodzajowe scenki z życia francuskiej wsi. Kolory ścian doskonale komponują się z subtelną kolorystyką tkaniny, a białe meble pogłębiają efekt prowansalskiego stylu.

Aranżacja poddasza sprawia szczególne trudności podczas wyposażania skosów. Tutaj pod ukosami stoją niewielkie białe meble, które również udekorowane są tą oryginalną tkaniną. Warto zwrócić uwagę na to, że zasłonięto nią szklane fronty komody – dzięki czemu ukryto zawartość. Z tkaniny wykonany jest również abażur na lampę, dopełniający prowansalski wystrój sypialni.

Aranżacja sypialni została przygotowana przez specjalistów Dekoria.pl z użyciem zasłon (baldachim) i tkanin (narzuta, poduszki, dodatki) z linii Avinion.

No Responses

Leave a Reply