Designerskie szafy z wielkoformatowymi drzwiami

O tym, że pojemna szafa jest niezbędna w każdym domu przekonywać nikogo nie trzeba. Ale czy umieszczony we wnęce mebel może być efektowym elementem aranżacji wnętrza? Jest to jak najbardziej możliwe, o ile zostanie zaprojektowany w świadomy z oczekiwaniami i zgodny z najnowszymi trendami sposób.

szafa z wielkoformatowymi drzwiami 1

fot. Raumplus

Szafy wnękowe projektowane z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oferuje marka Raumplus. Te „szyte na miarę” rozwiązania nie tylko idealnie dopasowują do każdej powierzchni. Ich atutem jest również swoboda w konfigurowaniu układu mebla, bo przecież inne potrzeby ma rodzinna z dziećmi, a inne para lub singiel. Gdy już dobierzemy układ i rodzaj wyposażenia (szuflady, wysuwane półki i wieszaki na spodnie, wewnętrzne oświetlenie), kolejną ważną kwestią jest dobór materiałów wykończeniowych. Wewnątrz szafy najlepiej sprawdzą się wysokiej jakości laminaty, które wiernie oddają fakturę i kolor różnych gatunków drewna. Obecnie modne jest stosowanie jasnego drewna w kolorze naturalnym lub bielonego. Z kolei jako zamknięcie Raumplus proponuje wielkoformatowe drzwi przesuwne wypełnione szkłem.

szafa z wielkoformatowymi drzwiami 2

fot. Raumplus

Oferowane przez niemiecką markę pozbawione szprosów drzwi mogą mieć maksymalny wymiar 320×150 cm. Skrzydło wypełnione ogromną taflą szkła jest stabilne, a jego przesuwanie odbywa się lekkim, płynnym ruchem. Umożliwia to mocna i stabilna konstrukcja profili bocznych oraz jakość i nośność rolek dolnych sięgająca 180 kg. Poza całkowicie przezroczystym szkłem Raumplus stosuje też lekko przydymione, błyszczące barwione w szerokim wyborze kolorów (lacobel) oraz matową białą taflę  (matelac).  Efektowne i jednocześnie elegancki efekt ogromnej szklanej tafli podkreślają cienkie aluminiowe ramy wykończone satynową anodą lub lakierem.

szafa z wielkoformatowymi drzwiami 3

fot. Raumplus

Systemy szaf i drzwi obejrzeć i kupić można w showroomie Raumplus w Warszawie przy ul. Burakowskiej 5/7  www.raumplus.pl

Leave a Reply