Zalety korkowej podłogi

Aranżacja wnętrz to dosyć złożone zagadnienie. Planując wystrój jakiegokolwiek pomieszczenia należy pamiętać, że wszystkie elementy, takie jak ściany, podłogi, meble i dodatki powinny ze sobą dobrze współgrać. Ciekawym i i uniwersalnym rozwiązaniem, które z powodzeniem uzupełni niemal każdy wystrój wnętrza jest korkowa podłoga. Przekonajmy się zatem o jej zaletach!

Niezależnie, czy dopieramy do wnętrza metalowe, czy drewniane komplety mebli, drewniana podłoga sprawdzi się tak samo dobrze ze względu na swój neutralny wygląd. Podłoga Stone Art Pearl firmy Wicanders to najlepszy wybór, jeśli planujemy minimalistyczny wystrój sypialni. Inspiracją dla stworzenia tego wzoru były rozwiązania zaczerpnięte z natury. Pokrywający ją motyw przypomina kamienną okładzinę lub matę bambusową.

korek 2

(PPodłoga Stone Art Pearl, fot. Wicanders)

Jeśli z kolei planujemy wystrój wnętrza, w którym główną rolę zagrają meble o jasnych barwach, być może warto wybrać podłogę Identity Nightshade. Jej odcień to bardzo ciemny brąz wpadający w czerń.  Oba przedstawione wzory są świetnymi rozwiązaniami dla miłośników ekologii oraz eleganckich, prostych rozwiązań.  Ponadto korek tłumi wszelkie odgłosy, możemy więc być pewni, ze w takim wnętrzu czeka nas spokojny, niczym nie zakłócony sen. Jest na tyle skuteczna, że stłumi nawet hałasy dochodzące z innych kondygnacji. Koniec z przymusowym  nasłuchiwaniem odgłosów imprezy piętro niżej!

korek

(Podłoga identity Nightshade, fot. Wicanders)

Podłoga korkowa to nie tylko łatwa instalacja, oraz przytulne i estetyczne wnętrze. To również niezwykła łatwość instalacji oraz pielęgnacji. Nie wymagają one użycia kleju ani specjalnego przygotowania podłoża. Ponadto możemy je z łatwością przeczyścić za pomocą wilgotnej szmatki.

korek 3

(Podłoga Vinylcomfort, fot. Wicanders)

Aranżacja wnętrza, w której występuje korkowa podłoga  jest także bardzo korzystnym rozwiązaniem dla naszego zdrowia. Chodzenie po niej jest bardzo zdrowe dla naszego kręgosłupa a także zbawienne dla stawów. Jest to także wystrój wnętrza zalecany alergikom – ściany i podłoga wykonane z korka nie przyciągają i nie zatrzymują kurzu. Daje to dużą ulgę osobom chorym na alergię.

korek 4

(Podłoga Vinylcomfort, fot. Wicanders)

Firma Wicanders ma w swojej ofercie także podłogi Vinylcomfort złożone z płyty nośnej z HDF oraz położonych nad nią i pod nią dwóch warstw sprasowanego korka. Dzięki ich matowej, tłoczonej fakturze z łatwością otrzymamy designerski wystrój wnętrza, ponadto wyróżnia się ona niezwykłą trwałością i wytrzymałością. Takie rozwiązanie ma tez jeszcze jeden pozytywny aspekt – świetnie grzeje, przez co rachunki za energię ulegają znacznemu obniżeniu.

korek 5

(Podłoga Vinylcomfort, fot. Wicanders)

Zobaczmy też, jak świetnie prezentują się korkowe ściany

No Responses

  1. Pingback: Wystrój wnętrz | Teraz projekty domów 5 marca 2013
  2. Pingback: Korkowe gadżety | Modny-Dom.pl 13 lutego 2012

Leave a Reply