Korkowe gadżety

Pisaliśmy już sporo na temat użycia korka do wykańczania podłóg oraz ścian. Przybliżaliśmy ich zalety jeśli chodzi o stronę estetyczną, jak i korzyści dla zdrowia człowieka wynikające z ich stosowania. Dzisiaj pokażemy korek z niego innej strony – jako zabawne dodatki do wnętrz wykonane z tego właśnie materiału.

Solniczka i pieprzniczka to zarówno funkcjonalne elementy wyposażenia kuchni, jak i dekoracja stołu. Trudno sobie wyobrazić wystrój jadalni bez nich. Na rynku dostępne są bardzo wymyślne modele solniczek i pieprzniczek,  my proponujemy jednak coś zarazem prostego i bardzo oryginalnego. Widoczne na poniższym zdjęciu modele składają się z długiego korkowego uchwytu i małego, szklanego zbiorniczka na sól lub pieprz .

korek gadzety 5

(Solniczki, fot. Dom Korkowy)

Kolejne prezentowane rozwiązanie ma podobne cechy: jest bardzo proste w formie, a przy tym zachwyca oryginalnością. Spójrzmy na te oto miseczki. Charakteryzują się bardzo prostym kształtem, jednak wyróżnia je sposób użytkowania. Są one… przykręcane do stołu. Wyróżniają się przez to jednak nie tylko pod względem wizualnym – dzięki temu nawet podczas najbardziej szalonych imprez nie spadną ze stołu. Mogą też uzupełnić aranżacje łazienek jako pojemnik na drobne przedmioty, na przykład waciki.

korek gadzety 4

(Miski, fot. Dom Korkowy)

Powyższe miseczki bardzo dobrze wpasują się w nowoczesne aranżacje wnętrz. Jeśli jednak preferujemy bardziej tradycyjny wystrój jadalni, spośród korkowych propozycji również możemy wybrać coś dla siebie. Spójrzmy na te miseczki przypominające nieco kształtem skorupkę orzecha. Proste i bezpretensjonalne, wpasują się w każdy wystrój wnętrza i zawsze będą wyglądały efektownie.

korek gadzety 3

(Miski, fot. Dom Korkowy)

Korek może też pełnić zupełnie inną rolę. Jest także świetnym materiałem, jeśli chodzi o wykonanie zabawek dla dzieci. Nie chodzi tutaj tylko o jego właściwości antyalergiczne. Korek jest także bardzo lekki, co czyni go świetnym materiałem, jeśli chodzi o zabawki przeznaczone do kąpieli w wannie. Dziecko będzie dużo chętniej pluskać się w wannie w towarzystwie małych korkowych łódeczek unoszących się na powierzchni wody. Ta nieco staroświecka zabawka prezentuje się naprawdę uroczo.

korek gadety 2

(Korkowe łódeczki, fot. Dom Korkowy)

Naszą kolekcję uroczych gadżetów z korka uzupełnia ten oto pojemniczek na lód. Wyposażony jest on w plastikowy wkład, dzięki któremu możliwe jest utrzymywanie ujemnej temperatury przez dłuższy czas. Takie rozwiązanie jest możliwe, dzięki właściwościom korka. Materiał ten zapewnia izolacje termiczną, przez co lód nie roztopi się w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej, natomiast od zewnątrz pojemnik jest ciepły i miły w dotyku.

korek gadzety

(Pojemnik na lód, fot. Dom Korkowy)

Zobacz też, jak ciekawym rozwiązaniem jest korkowa podłoga

Leave a Reply