Lampy glamour: modny dodatek do luksusowych wnętrz

Wnętrza w stylu glamour zachwycają niezwykłym blaskiem. Nawiązując do złotej ery Hollywood, charakteryzują się iście filmowym przepychem i luksusem. Odpowiednio lśniący nastrój zapewnią takim aranżacjom piękne i stylowe lampy.

29 lampy wiszące

LAMPA WISZĄCA BACKAZ GRAY 5PŁ.

Oświetlenie wnętrz pełni dziś rolę nie tylko użytkową. Lampy do salonu, sypialni czy nawet do kuchni i łazienek mają zapewnić nie tylko optymalne światło, ale także doskonale komponować się ze stylistyką aranżacji. Stylowe i ekskluzywne lampy w stylu glamour są prawdziwą ozdobą wnętrz, nadając oświetleniu niemalże biżuteryjny charakter.

lampy w stylu glamour

Stylowe, eleganckie i pełne blasku lampy stanowią doskonałe uzupełnienie luksusowych wnętrz w stylu glamour. fot.mat.pras. Modny-DOM.pl

Wnętrza w stylu glamour charakteryzują stylizowane meble, luksusowe tkaniny dekoracyjne, puszyste pledy i dywany, wzbogacone o ornamentami i zdobieniami. Aby jednak przepych nie otarł się o kicz, wszystkie te stylizowane elementy łączy się z prostotą i minimalizmem – klucz do aranżacyjnego sukcesu polega na umiejętnym łączeniu z pozoru niepasujących elementów.

Ważnym elementem luksusowych aranżacji jest oświetlenie. Ono ma za zadanie budować nastrój, tworzyć odpowiednią atmosferę do odpoczynku czy eleganckich przyjęć. We wnętrzach glamour wykorzystuje się więc zarówno ekskluzywne lampy wiszące i żyrandole, dające ogólne światło sufitowe, jak i ścienne kinkiety, lampy stojące podłogowe i stołowe, które zapewnić mają wieczorami właściwą scenerię.

lampy w stylu glamour 2

Lampa wisząca Katerina, fot. www.Oswietlenie.DOM.pl

Ze stylem glamour doskonale komponują się lampy abażurowe. Wykonany z wysokiej jakości materiałów abażur pełni funkcję dekoracji stylizowanej podstawy, odpowiednio rozpraszając światło. Abażur dodatkowo może być zdobiony kryształami czy elementami szkła, które potęgują blask we wnętrzu. Lampy abażurowe to zarówno lampy wiszące i żyrandole, jak i dodatkowe oświetlenie, np. ścienne kinkiety czy lampy stojące.

lampy w stylu glamour 4

Żyrandol i kinkiet Velio, fot. www.Oswietlenie.DOM.pl

Samą dekoracją może być także widoczna spod abażura bądź oprawy żarówka. Tu warto postawić na dekoracyjne żarówki świecznikowe, które – jak sama nazwa wskazuje – przypominają kształtem świece lub zdecydować się na żarówki retro, o wyjątkowo stylizowanym kształcie i barwionym szkle.

lampy w stylu glamour 5

Żyrandol i kinkiet Palmira Black, fot. www.Oswietlenie.DOM.pl

Kolejną grupę stanowią lampy metalowe, które we wnętrzach w stylu glamour pełnić mogą funkcję głównego oświetlenia. Tu przekrój jest niezwykle bogaty, lampy zróżnicowane są pod względem wielkości, kształtów czy kolorów. Okrągłe żyrandole czy podłużne lampy wiszące, pojedyncze lub o wielopłomienne, pękate półowale i geometryczne unikaty…

lampy w stylu glamour 6

Lampa sufitowa ANTARCTICA, fot. www.Oswietlenie.DOM.pl

Z uwagi na bogactwo dekoracji i ornamentów styl glamour opiera się na stonowanych kolorach. Biel i czerń, a także elegancka szarość zapewniają doskonałe tło wszelkim zdobieniom. Lampy w stylu glamour również najczęściej występują w tej ograniczonej kolorystyce, powiększonej jednak dodatkowo o złoto, srebro i bardzo modną ostatnio miedź.

lampy w stylu glamour 3

Lampa wisząca Ceiling, fot. www.Oswietlenie.DOM.pl

Lampy w stylu glamour można śmiało stosować i w innych stylistykach. Chłodna nowoczesność czy oszczędny minimalizm doskonale urozmaicą i ocieplą te piękne, stylowe lampy.

lampy w stylu glamour 7

Lampa wisząca Dekoria, fot. www.Oswietlenie.DOM.pl

Leave a Reply