Pyszna karmelowa sypialnia

Jakiś czas temu prezentowaliśmy wystrój sypialni w kolorze czekolady. Dzisiaj kontynuujemy tą „słodką” serię i proponujemy wystrój sypialni w nieco łagodniejszych brązach, czyli odcieniach karmelu, kawy i cynamonu. Taka kolorystyka jest łagodniejsza i może przypaść do gustu osobom, które ciemne brązy uważają za nieco zbyt „ciężki” kolor jeśli chodzi o wystrój sypialni.

Ważnym akcentem, jeśli chodzi o brązowy wystrój sypialni są oczywiście drewniane meble. Rzadko jednak dobieramy do nich pościel w zbliżonym kolorze – zazwyczaj wybieramy pościel białą lub w żywych, kontrastowych kolorach. A szkoda – takie połączenie jest bardzo efektowne, jeśli chcemy uzyskać subtelny, elegancki wystrój sypialni. Jeśli tak monochromatyczny efekt nam jednak nie do końca odpowiada, możemy dobrać kilka dodatków w kontrastowych kolorach – na przykład żółte poduszki „jaśki”.

sypialnia braz

(Aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina)

Łóżko z baldachimem niekoniecznie musi być zarezerwowane tylko dla rozkapryszonej księżniczki. Jak najbardziej polecamy takie rozwiązanie, dzięki niemu uzyskamy naprawdę klimatyczny wystrój sypialni. Szczególnie się sprawdzi w połączeniu z „przydymionymi” barwami, takimi jak brąz, beżowy i karmelowy. Aranżacja sypialni stanie się bardziej klimatyczna, jeśli dobierzemy lampkę nocną z oryginalnym kloszem.

sypialnia braz 2

(Aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina)

Jeśli chodzi o tapety w sypialni, również możemy je dobrać w kolorze łagodnego brązu.  Spójrzmy na poniższe zdjęcie. Tutaj wystrój sypialni – mowa tutaj zarówno o meblach, pościeli, jak i dodatkach – utrzymany  jest w łagodnych brązach. Świetnym tłem dla tych elementów jest beżowa, połyskująca tapeta w ozdobne wzory. Szczególnie ciekawie prezentuje się, jeśli łóżko obite jest tkaniną w dopasowanych wzorach.

sypialnia braz 3

(Aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina)

Jeśli jednak uważamy, że ściany w sypialni powinny być utrzymane w jasnych kolorach, możemy jak najbardziej poprzestać na brązowych dodatkach, takich jak na przykład poduszki „jaśki”. Ciekawy, monochromatyczny wystrój wnętrza uzyskamy, gdy dodatkowo dobierzemy elementy w odcieniach brązu – na przykład dywanik lub obrus.

sypialnia braz 4

(Aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina)

Oprócz koloru warto oczywiście zwracać uwagę na formę. Spójrzmy na przykład na przedstawione na zdjęciu lampy stojące. Uwagę przykuwają ich oryginalne klosze w formie niewielkich prostokątów.  Dodatkowo dobrano też czarne elementy – na przykład ramę lustrzaną. Bardzo ciekawie zostały też zaaranżowane ściany w sypialni. Ich ciekawą fakturę uzyskano dzięki „trójwymiarowej” tapecie. Całości dopełnia pościel w łagodnych odcieniach beżu i brązu.

sypialnia braz1

(Aranżacja sypialni, fot. Nella Vetrina)

Smakowało? 🙂 Zobacz jak wygląda czekoladowa aranżacja sypialni

One Response

  1. Teodoro Emeryto 17 lutego 2012

Leave a Reply