Lustro o wielu obliczach

Dziś w żadnym domu nie może zabraknąć lustra, tego niezwykle powszechnego i jakże symbolicznego przedmiotu. To w nim przeglądamy się każdego dnia zaraz po przebudzeniu, przed wyjściem do pracy lub tak po prostu, bez wyraźnego powodu. Lustro, zwierciadło było bohaterem wielu baśni i magicznych opowieści. Często symbolizowało świat, niebo, przeznaczenie, prawdę a nawet próżność.

Zwykle znajduje się w łazience, przedpokoju, nieco mniejsze w salonie, a to najmniejsze jest nieodłączną częścią zawartości damskiej torebki. Warto, zatem zadbać o to by lustro poza swoją funkcją użytkową było także ozdobą wnętrz naszych domów. W bogatej ofercie firmy Mebin znajdziemy ciekawe rozwiązania designerskie luster. Jedno z nich to przepiękne o subtelnej i zaokrąglonej formie przypominającej rozkwitający kwiat lustro z kolekcji Lazuryt. Umieszczone nad toaletką kusi wdziękiem zapraszając do spojrzenia w swoje oblicze. Inne z tej samej linii wzorniczej o kształtach prostokątnych, przyciągające prostotą pasuje doskonale do gustownej komody z barkiem. Oba, o ciepłym wybarwieniu kasztana i czereśni antycznej, wykonane podobnie jak cała kolekcja Lazuryt z okleiny naturalnej z elementamilitego drewna to połączenie nieprzemijającej elegancji i nowoczesnej funkcjonalności.

Lazuryt Toaletka

(Toaletka Lazuryt firmy Mebin)

Miłośników okrągłych kształtów i nieco finezyjnych rozwiązań zachwyci lustro z kolekcji Opium. Zatopione w litym drewnie o giętych elementach bocznych i wybarwieniu cherry może ozdabiać ścianę salonu komponując się doskonale z pozostałymi bryłami należącymi do tej linii. Kompleksowym rozwiązaniem aranżacyjnym jest także połączenie witryny z lustrem, które świetnie prezentuje się obok gustownej ceramiki umieszczonej za szybami wyróżniającej się na tle aksamitowanych tyłów mebla. Takie lustro nieustannie zaprasza do ulotnych spojrzeń zarówno domowników jak i wchodzących do salonu czy jadalni gości.

Opium toaletka

(Toaletka Opium firmy Mebin)

Niezwykle eleganckie, barokowe toaletki i idealnie pasujące do nich lustra z kolekcji Szmaragd to prawdziwy raj dla miłośników wnętrz stylowych. Gięte fronty brył w połączeniu z wiśniową bądź białą barwą należących do tej kolekcji mebli pozwalają na zaaranżowanie pomieszczeń o niepowtarzalnym klimacie klasycznym.

Szmaragd Toaletka

(Toalekta Szmaragd firmy Mebin)

A może jeszcze bardziej funkcjonalne rozwiązanie? Lustro będące równocześnie drzwiami szafy? Możemy w nim zobaczyć niemal całą swoją sylwetkę i to bez wychodzenia z sypialni. Taką propozycją firmy Mebin są szafy 3D i 4D z lustrami należące do kolekcji Rubin. Rubin to linia mebli w stylu klasycznym wykonanych z drewna i naturalnej okleiny olchowej barwionej na ciepły kolor czereśni antycznej. Piękno mebla podkreślają również patynowane uchwyty na drzwiach i szufladach. W tej samej kolekcji znajduje się także prostokątne lustra, które można umieścić nad toaletką czy komodą.

Styl nowoczesny, nawiązujący równocześnie do designerskich trendów lat siedemdziesiątych to ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie aranżacyjne. Do takich wnętrz najlepiej pasować będzie lustro z kolekcji ArtModulo. Wyprofilowane pod kątem, skłania się niejako ku osobie siedzącej przed nim. Wraz z nadstawką i toaletką tworzy interesującą aranżacyjną kompozycję do salonu bądź sypialni.

Lustro ma wiele obliczy tak jak wiele jest osób korzystających z jego niezwykłych usług. Wszak pokazuje piękno, obnaża niedoskonałości a nade wszystko jest przedmiotem, w którym odbija się otaczająca nas rzeczywistość. Ten niezwykły mebel zasługuje więc na godne miejsce w domu gdyż obok funkcji użytkowej może być również piękną i wyjątkową ozdobą naszych wnętrz.

One Response

  1. Paweł 16 września 2011

Leave a Reply