Dodatki do kuchni w stylu skandynawskim

Kuchnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Powinna być nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna. Obie te cechy doskonale łączy styl skandynawski, odznaczający się minimalizmem i prostotą wzorów. Dekoria.pl – ekspert w aranżacji wnętrz – wprowadza do sprzedaży nową kolekcję Amelie, która podkreśli naturalny wystrój pomieszczenia.

Przygotowanie posiłków wiąże się z powtarzaniem wielu czynności – rozpakowaniem produktów, czyszczeniem ich, krojeniem i gotowaniem. Dlatego projekt kuchni powinien być przygotowany zgodnie z podziałem na strefy: przechowywanie jedzenia (lodówka), zmywanie (zlew, zmywarka, kosz na śmieci), przygotowanie posiłków (blat kuchenny) i gotowanie (kuchenka i piekarnik). Tak rozmieszczone sprzęty nie tylko skrócą czas pracy, ale też sprawią, że będzie ona łatwiejsza i przyjemniejsza.

wystroj kuchni1

Kolekcja Amelie fot. Dekoria.pl

wystroj kuchni 2

Kolekcja Amelie fot. Dekoria.pl

Wspomniana funkcjonalność jest nieodłącznym elementem stylu skandynawskiego. Z jednej strony istotna jest prostota i minimalizm, z drugiej estetyka. Tę wypracujemy za pomocą subtelnych dodatków, takich jak tekstylia z kolekcji Amelie (Dekoria.pl). Drobne paseczki, kratka i kwiaty doskonale prezentują się na roletach rzymskich, zasłonach, siedziskach czy obrusach. Tkaniny są miękkie, naturalne i przyjemne w dotyku. Bogaty wybór kolorystyczny zapewni nam łatwość w dopasowaniu materiału do każdego wnętrza – mówi Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl.

wystroj kuchni 3

Kolekcja Amelie fot. Dekoria.pl

wystroj kuchni 4

Kolekcja Amelie fot. Dekoria.pl

Styl skandynawski sprawdzi się zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i w domu. Nie ma tu narzuconych standardów. Ważny jest minimalizm i harmonia, które zapewnią funkcjonalność i wygodę. A w kuchni przecież o to chodzi, prawda?

Leave a Reply