Odporne i elegancki blaty kuchenne z granitu

Blaty kuchenne mogą być wykonane z wielu różnych surowców. Te zrobione z kamienia naturalnego prezentują się wyjątkowo wytwornie i świetnie wpisują w obowiązujące trendy. Granitowe powierzchnie mają nie tylko niesamowite walory estetyczne, ale także niespotykaną dla marmuru czy piaskowca wytrzymałość, co czyni je wprost idealnym materiałem wykończeniowym do kuchni. W ofercie marki Interstone — jednego z wiodących importerów i dystrybutorów kamienia — znajdziemy kilkadziesiąt wzorów  granitu.

blaty kuchenne z granitu 1

Blat kuchenny marki Interstone

Blaty kuchenne są jednymi z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Praktycznie codziennie muszą mierzyć się z wilgocią, działaniem wysokich temperatur, trudnymi do usunięcia plamami. Dlatego tak ważny jest wybór optymalnego wykończenia, które przez wiele lat będzie cieszyć nas estetycznym wyglądem, sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i okaże się bezproblemowe w konserwacji. Wyszukanie materiału spełniającego wszystkie powyższe kryteria nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Granit łączy w sobie najbardziej pożądane cechy — będzie nie tylko piękną ozdobą, ale także trudnym przeciwnikiem dla kuchennego żywiołu — deklaruje ekspert branżowy, Sławomir Hardy z firmy Interstone.

blaty kuchenne z granitu 2

Blat kuchenny marki Interstone

Granit to skała magmowa, która składa się przede wszystkim z kwarcu, skaleni i plagioklazu. Jest materiałem, który wyróżnia się bardzo ciekawym spektrum tekstur. Może być ukształtowany w formie jednolitej masy (np. Jet Black), ale także struktury urozmaiconej o rysunek delikatnych (River White) lub wyrazistych żył (Prada Gold), zlepieńca przybierającego postać piętrowo ułożonych warstw (Black Agata), czy zbitych ze sobą matowych i mieniących się refleksami drobin (Star Gate). Bogaty wachlarz wzorów uzupełnia równie urozmaicona paleta kolorów: od jasnych — bieli, pastelowego różu i delikatnej szarości, poprzez ciepłe, piaskowe beże, bardziej zdecydowane, szmaragdowe zielenie czy burgundy, aż do głębokiej czerni. Niejednokrotnie występuje również w wersji wielokolorowej. Niezwykle oryginalnie prezentuje się jako kontrastowe zestawienia czerwieni z zielenią (Imperial Coffee) lub różu z seledynem (Rosa Miele i Porrino). Decydując się na ulubiony kolor i wzór, warto pamiętać o zachowaniu równowagi. Bardzo wyrazisty blat lepiej zaprezentuje się w towarzystwie stonowanych frontów, z kolei subtelniejszemu wzornictwu może towarzyszyć bardziej odważna kolorystyka mebli.

blaty kuchenne z granitu 3

Blat kuchenny marki Interstone

Do wyjątkowych właściwości granitu należy jego wysoka trwałość. Jest kamieniem niezwykle odpornym, a jednocześnie bardzo przyjemnym w pielęgnacji. Szczególnie w wersji polerowanej, przy której możemy pozwolić sobie na traktowanie go nawet tradycyjnymi środkami czyszczącymi. Fakt, że jest niewrażliwy na działanie kwasów i ścieranie gwarantuje, że nie ulegnie odbarwieniom czy zarysowaniom.

blaty kuchenne z granitu 4

Blat kuchenny marki Interstone

W naszej firmie dysponujemy 70 gatunkami granitu, które dedykowane są blatom kuchennym  — mówi Sławomir Hardy, Dyrektor Handlowy Interstone. – Wiele z nich jest dostępnych od ręki, a bardziej unikalne wzory sprowadzamy dla naszych klientów z różnych części świata w ciągu 30-90 dni. Rekomendujemy granit jako szczególnie funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie materiał wykończeniowy. Przy otwartej kuchni może stać się bohaterem całego wnętrza, z pewnością nadając mu ekskluzywności. Granit stanowi szczególnie atrakcyjny materiał dla architektów wnętrz. Specjaliści sztuki kamieniarskiej bez problemu nadadzą mu oczekiwane kształty, wykonają precyzyjne frezowanie, adaptując jego formę do nawet bardzo skomplikowanego projektu – dodaje.

blaty kuchenne z granitu 5

Blat kuchenny marki Interstone

Leave a Reply