Zawsze modna kuchnia w stylu klasycznym

Trendy w designie zmieniają się już prawie tak szybko jak te na wybiegach. Istnieją jednak style aranżacji wnętrz, które zawsze pozostają na czasie. Do niewątpliwych „evergreenów” należy styl klasyczny.

klasyczna kuchnia zdjecia 6

fot. Verle Küchen

Bez względu na to czy meblujemy podmiejską posiadłość czy kilka metrów kwadratowych kawalerki w śródmieściu, styl klasyczny daje poczucie bezpieczeństwa. Tak przytulnie urządzone wnętrze to rozwiązanie dla tych, którzy w domu szukają wytchnienia od zabieganej codzienności. Do kuchni, serca domu, gdzie codziennie spotykają się domownicy, a niejednokrotnie również podejmujemy gości, pasuje nieprzesadzona elegancja stylu klasycznego.

klasyczna kuchnia zdjecia 1

fot. Verle Küchen

Ponadczasowe i charakterystyczne dla klasyki frezowane fronty znajdziemy w kolekcjach Chalet, Sylt i Castello marki Verle Küchen. Fronty dostępne są w kilkunastu kolorach. Mając do umeblowania dużą powierzchnię możemy pokusić się o ciemniejsze wykończenia mebli, nawet zaryzykować elegancką czerń. Trochę bardziej wymagająca w codziennej pielęgnacji, ale nadająca wnętrzu dodatkowego szyku. Mniejszą czy słabiej doświetloną kuchnię rozjaśnią szafki w jasnym beżu, różnych odcieniach kremowego czy zgaszonej bieli. Bez względu na kolor mebli, strzałem w dziesiątkę w przypadku stylu klasycznego jest dodanie do aranżacji faktury drewna. Pasować będzie zarówno położona na ścianie jak tradycyjna boazeria, ale również jako dekor laminowanych blatów.

klasyczna kuchnia zdjecia 2

fot. Verle Küchen

Klasyczna zabudowa kuchenna oferowana przez współczesnych producentów, takich jak Verle Küchen stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Za ponadczasowymi meblami kryją się nowoczesne rozwiązania. Światło to podstawa w każdym wnętrzu. Verle stwarza w tej kwestii wiele możliwości. Oświetlenie blatów roboczych subtelnie ukryte jest w górnej zabudowie, umożliwiając wygodne przygotowanie posiłków o każdej porze dnia i nocy. Z kolei różnego rodzaju systemy cargo perfekcyjnie organizują produkty i akcesoria.

klasyczna kuchnia zdjecia 3

fot. Verle Küchen

W stylu klasycznym możemy zdecydować się na dynamizujące kontrasty. Do jasnych mebli dodać odrobinę ciemniejsze blaty i dodatki. Albo pozostać przy bezpiecznych połączenia – ciepłe odcienie frontów zestawić z pastelowymi ścianami. Urządzając wnętrze klasyczne ważne jest, aby dążyć do jak największej harmonii. W katalogu Verle Küchen możemy znaleźć szeroki wybór stylowych uchwytów Ale nie znaczy to, że nowoczesna bateria, najbardziej zaawansowany sprzęt AGD czy stalowy zlewozmywak nie znajdą swojego miejsca w naszej aranżacji, ale pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Klasyka nie równa się zestawowi staromodnych bibelotów.

klasyczna kuchnia zdjecia 4

fot. Verle Küchen

klasyczna kuchnia zdjecia 7

fot. Verle Küchen

Leave a Reply