Dekoracje: jak urządzić kuchnię z jadalnią?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nie tylko gotujemy. Często pełni ono funkcję jadalni. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń – by móc cieszyć się w niej gotowaniem, jedzeniem i rozmową jednocześnie. Nie macie pomysłu na to jak urządzić kuchnię z jadalnią? Sprawdźcie propozycje przygotowane przez Dekoria.pl.

Połączenie tych dwóch pomieszczeń niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim wprowadza atmosferę rodzinnej bliskości. W kwestiach bardziej technicznych – ułatwia nam serwowanie posiłków do stołu. Jednak jak w każdym przypadku, tak i tu musimy liczyć się z pewnymi niedogodnościami. Jest to możliwość rozchodzenia się zapachów po kuchni i jadani, hałas spowodowany użytkowaniem przyrządów kuchennych czy konieczność utrzymania w kuchni nienagannej czystości.

Jeżeli wyżej wymienione są do zaakceptowania, możemy rozpocząć aranżację wymarzonej kuchni z aneksem kuchennym. Istotnym elementem, o który powinniśmy zadbać od samego początku, jest spójny charakter pomieszczenia. Dlatego warto pomyśleć o tym, jak wydzielić strefę do gotowania od jadalnianej, dbając przy tym o estetykę wnętrza.

Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w kuchni czy jadalni ważne są dekoracje. Istotną rolę odgrywają tu zasłony, obrusy, siedziska na krzesła i inne dodatki tekstylne. To one budują klimat i charakter wnętrza. Za ich pomocą możemy wydzielić strefy i funkcje w pomieszczeniu, używając w jadalni np. nieco cieplejszych odcieni tkanin od tych zastosowanych w kuchni.

Dekoria.pl przygotowała trzy propozycje aranżacji jadalni połączonej z kuchnią. Pierwsza z nich wykończona została dodatkami z kolekcji Amelie. Uroczy nadruk w kratę i kwiaty to propozycja dla miłośników wnętrz w stylu retro. Bogata oferta kolorystyczna pozwala z łatwością dopasować akcesoria do wnętrza. Ponadto jest wykonana z miękkich, naturalnych tkanin, które dobrze się układają, a także są przyjemne w dotyku.

Kolekcja Amelie1

Kolekcja Amelie od Dekoria.pl

Kolekcja Amelie2

Kolekcja Amelie od Dekoria.pl

Dla fanów motów florystycznych w nowoczesnym wydaniu przygotowana została kolekcja Fleur. Nasycone kolory tkanin w mgnieniu oka ożywią wystrój pomieszczenia. Jest to doskonała propozycja dla osób odważnych i nowoczesnych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poszczególne elementy dekoracyjne wykorzystać w nieco bardziej zachowawczych stylizacjach.

Kolekcja Fleur1

Kolekcja Fleur od Dekoria.pl

Kolekcja Fleur2

Kolekcja Fleur od Dekoria.pl

Osoby ceniące klasykę z pewnością zwrócą uwagę na kolekcję Bellino. Linia składająca się z szaro-beżowego i białego lnu doskonale wpisuje się w naturalny charakter wnętrz. Idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, gdyż jest wykonana z tkanin półtransparentnych, przepuszczających światło.

Kolekcja Bellino1

Kolekcja Bellino od Dekoria.pl

Kolekcja Bellino2

Kolekcja Bellino od Dekoria.pl

Kolekcja Bellino3

Kolekcja Bellino od Dekoria.pl

Dostępnych rozwiązań jest wiele. Dlatego zacznijmy od wyboru stylu wnętrza, a następnie dobierzmy dodatki. Pamiętajmy jednak o tym, że najważniejszym kryterium jest wybór dekoracji, które odpowiadają naszym upodobaniom.

Leave a Reply