Jak wyczyścić srebro? Kilka sprawdzonych sposobów!

Wiosna to idealny czas na generalne porządki. Robimy je w szafach i w szufladach, myjemy okna, pierzemy firanki… Warto też zrobić porządek w swojej biżuterii, czyszcząc srebrne pierścionki i łańcuszki. Nie zapomnij także o sztućcach! Z pomocą spieszą nam domowe sposoby… Sprawdź, jak wyczyścić srebro!

Depositphotos 31958155 s 2019

#1 Soda z wodą

Wymieszaj sodę z wodą, w takiej proporcji, aby stworzyć gęstą pastę. Następnie nałóż ją na zanieczyszczone sztućce bądź pierścionek i delikatnie pocieraj miękką ściereczką. To rozwiązanie świetnie sprawdzi się, jeśli posiadasz wzorzyste sztućce bądź biżuterię, które mają liczne wgłębienia i wypukłości.

#2 Folia aluminiowa 

Rozerwij arkusz folii aluminiowej, tak, aby jego wielkość przykryła dno plastikowego bądź szklanego pojemnika. Umieść na folii aluminiowej sztućce bądź biżuterię. Przygotuj roztwór: do 0,5 litra wrzącej wody, wsyp 0,5 szklanki sody oczyszczonej, a następnie zalej nim srebro. Aby efekt był jeszcze lepszy, przetrzyj srebrne elementy ściereczką. Wskazówka! Możesz je przetrzeć, używając wcześniej wspomnianej zawiesiny (z sody i z wody).

#3 Pasta do zębów

W przypadku niewielkich zabrudzeń, doskonale sprawdzi się pasta do zębów, naniesiona na gąbkę do naczyń.

Leave a Reply