Co nowego w kuchni?

Aranżacja i wyposażenie kuchni należy do priorytetów, gdyż jest to drugie po łazience tak ważne dla większości Polaków pomieszczenie. Wybór stylistyki jest zazwyczaj wypadkową trzech głównych kryteriów: wymagań architektonicznych w stosunku do pomieszczenia, oczekiwań względem funkcjonalności kuchni i indywidualnych preferencji estetycznych użytkownika.

W każdej kuchni, a szczególnie w tej nowoczesnej, niezwykle istotna jest funkcjonalność wynikająca z designu. Prostota i oszczędność formy to jej znak rozpoznawczy. Dominują gładkie powierzchnie mebli, niezakłócone wyeksponowanymi uchwytami. Ozdobą raczej nie są dodatki, ale sama geometryczna forma zabudowy szafek, faktura i kolor. Dobrym przykładem kuchni w stylu nowoczesnym jest zestaw Moon – najnowsza propozycja firmy Mebin, nagrodzona między innymi Diamentem Meblarstwa 2011. Producent pamiętając o zasadach ergonomii i najlepszych rozwiązaniach technologicznych stworzył niepowtarzalną kolekcję, które spełnia nawet najbardziej wyszukane wymagania klientów. Są to meble o prostych, geometrycznych formach, z frontami lakierowanymi “na wysoki połysk”, utrzymane w eleganckiej kolorystyce czerni rozjaśnionej soczystym akcentem pomarańczy. W kuchni Moon zastosowano wiele funkcjonalnych udogodnień nadając meblom zarówno estetyczny, jak i praktyczny wymiar. Znajdziemy tu nowoczesne rozwiązania takie jak: servo-drive – elektryczny system wspomagania wysuwu szuflad, szafki otwierane na czujnik ruchu, samoczyszczące prowadnice i zawiasy ze zintegrowanym systemem domykania. Ciekawie zaaranżowano oświetlenie – w cokołach i pod górnymi szafkami zainstalowano oświetlenie LED, natomiast w szafkach górnych i szufladach wewnętrznych oświetlenie uruchamiane jest poprzez czujnik ruchu. Zaawansowana technologia, funkcjonalność i modne wzornictwo kuchni Moon są doskonałą odpowiedzią producenta na nowoczesne trendy meblarstwa na miarę XXI wieku.

Kuchnia Moon

(Kuchnia Moon firmy Mebin)

Dla osób poszukujących nowych form wyrazu równie udaną realizacją współczesnej kuchni będzie ArtModulo – interesujące rozwiązanie, które nadaje się zarówno do aranżacji niewielkiej powierzchni kuchennej, jak również do pomieszczeń łączących funkcję jadalni z kuchnią. Tutaj też dominują prostota, odważna kolorystyka w postaci zestawienia ciepłego koloru czereśni połączonego z czarnym szkłem i gładkie powierzchnie. W ArtModulo występuje także cały wachlarz różnorodnych udogodnień. Wymagającą panią domu z pewnością ucieszą między innymi: praktyczny system organizacji szuflad, szeroki wybór cargo, czy bezpiecznie i bezszelestnie zamykane szuflady. Producent wprowadził również niezwykle pomysłowe ekrany – wprost idealne dla miłośników porządku, które sterowane elektronicznie otwierają, bądź zamykają przestrzeń kuchni na jadalnię, czy pokój dzienny. Dzięki tym jak i wielu innym rozwiązaniom kolekcja mebli systemowych ArtModulo zyskała miano Produktu Roku 2011.

Kuchnia Artmodulo

(Kuchnia Artmodulo firmy Mebin)

Alternatywą dla mebli nowoczesnych będzie zawsze modna klasyczna linia wzornicza. Charakterystyczne dla tego stylu są szlachetne materiały takie jak lite drewno, okleiny naturalne, kamienne blaty, etc. Tutaj pojawiają się zdobienia – kasetonowe, frezowane fronty, przeszklone witryny szafek, dekoracyjne uchwyty. W kolorystyce przeważają głębokie, ciepłe brązy. Świetnymi przykładami kuchni utrzymanych w klasycznej stylistyce będą kolekcje mebli Opium i Toskania. Obie nadają się do aranżacji dużych pomieszczeń. W kuchni Opium dominują zaoblone kształty i przeszklone fronty. Na uwagę zasługuje też dekoracyjna wyspa z chowanym gniazdem zasilającym, służącym do podłączenia sprzętu AGD. Tak jak w przypadku kuchni nowoczesnych, kolekcje klasyczne mogą być również wyposażone w technologiczne nowinki: system bezpiecznego i cichego zamykania szuflad – servo-drive, rozdrabniacz do resztek zamontowany w zlewozmywaku, czy system organizacji szuflad orga-line. Kolekcja Toskania natomiast, to przykład klasyki w stylu rustykalnym – mebli solidnych, wykonanych w całości z litego drewna, a zarazem lekkich i szykownych, bo niosących w sobie klimat włoskiego Południa. Funkcjonalna i przestrzenna kuchnia z wyciągiem stylizowanym na opalany drewnem kominek sprawia, iż pomieszczenie jest niezwykle eleganckie i przytulne.

Aby meble, które wybieramy do naszej kuchni były naprawdę produktem najwyższej jakości warto sprawdzić czy ich producent cieszy się renomą na rynku i wieloletnim doświadczeniem. Tylko wówczas oprócz wysokiej klasy mebli otrzymamy także fachową poradę i sprawną obsługę. Dzięki takim firmom jak Mebin – zdobywca 7 miejsca w prestiżowym Rankingu Producentów Mebli Skrzyniowych możemy być pewni, że nasze, nawet najśmielsze oczekiwania, zostaną w pełni zrealizowane, a wymarzona kuchnia będzie miejscem komfortowym i przytulnym, a nawet wizytówką domu.

Leave a Reply