Kuchnia na salonach: nowe projekty kuchni

Kuchnia to przestrzeń magiczna, gdzie życie nabiera smaku i aromatu. Przestronna, pięknie i funkcjonalnie zaaranżowana jest miejscem, w którym bije serce całego domu, a gwar rozmów unosi się w oparach apetycznych potraw. O takiej kuchni marzy każdy z nas, dlatego marka New Mono Design przełamała normy kuchennych aranżacji, tworząc kulinarną oazę z atmosferą salonowego luksusu i komfortu Art Deco.  Tak właśnie czujemy się w kuchni zaprojektowanej przez Agnieszkę Bąk, głównego projektanta NMD.

projekt kuchni aranzacja 1

fot. New Mono Design

W projekcie mieszkania przestrzeń kuchenna, jadalna i odpoczynku łączyły się i przenikały, tworząc korespondującą ze sobą nowoczesną całość. Ta pierwsza musiała być więc osią estetyki i komfortu, wokół której toczyć się będzie życie domowników.

Tak powstał indywidualny projekt kuchni nawiązujący swoją stylistyką do polskiej myśli projektowej lat 50-tych. Klasyczna i prosta linia niskiej zabudowy nawiązuje kształtem do komody, co sprawia, że wnętrze nabrało salonowej lekkości i harmonii.

projekt kuchni aranzacja 2

fot. New Mono Design

Blaty z grafitowego kamienia idealnie komponują się z frontami szafek w gładkim orzechowym fornirze, a szuflady o fallicznym kształcie tuż pod blatem wprowadzają do kuchennej przestrzeni intrygujący geometryczny element dekoracyjny. Jednocześnie są one bardzo praktyczne dzięki systemowi zamykania i otwierania TIP-ON  oraz najnowocześniejszym systemom kuchennym. Wykorzystanie ich umożliwiło zrezygnowanie z uchwytów również w szafkach, a jednolita zabudowa jest jeszcze bardziej estetyczna.

projekt kuchni aranzacja 3

fot. New Mono Design

Nie tylko estetyka, ale i ergonomia ma w tej kuchni duże znaczenie. Szafki niepozornie skrywają wszystkie niezbędne sprzęty AGD. W dodatkowym elemencie zabudowy, słupkowej, wolnostojącej trzyskrzydłowej kuchennej komodzie przewidziane zostało natomiast miejsce na zabudowaną lodówkę. Zaskakującym pomysłem jest również umieszczenie szafki otwieranej nie od frontu, a z boku mebla. Patrząc na rozwiązania całościowo – to wygodne i przemyślane położenie powierzchni roboczej względem kuchennych sprzętów i światła dziennego z zachwycającym wyglądem.

projekt kuchni aranzacja 4

fot. New Mono Design

– W otwartych przestrzeniach mieszkalnych, zabudowa kuchenna nie może dominować nad całością aranżacji, ani epatować swoim praktycznym charakterem. Chcieliśmy stworzyć projekt kuchni, która delikatnie wkomponowuje się w minimalistyczne wnętrze, a jednocześnie będzie jego ozdobą. Wchodząc do mieszkania nie widzi się szafek kuchennych, a proste i eleganckie meble, które równie dobrze mogłyby stanąć w każdym innym miejscu. Piękne na zewnątrz, funkcjonalne wewnątrz w pełni spełniają swoją rolę – nieoczywistej zabudowy, która sprzyja chwili wytchnienia i relaksu podczas gotowania – powiedziała Agnieszka Bąk, Main Designer NMD.

projekt kuchni aranzacja 5

fot. New Mono Design

Co wyjątkowe w tym projekcie, kuchnia nie stanowi odrębnej, jednofunkcyjnej przestrzeni. To miejsce, które zaprasza wręcz do prowadzenia w niej życia rodzinnego i towarzyskiego. Biel ścian idealnie komponuje się z orzechowym fornirem, który jednocześnie ociepla wizerunek kuchni i nadaje jej szyku. To także element spójny dla pozostałych przestrzeni – jadalnianej i odpoczynku, dla których wspólnym stylem jest po prostu – salonowa elegancja.

projekt kuchni aranzacja 6

fot. New Mono Design

Kuchnia, która została zrealizowana w mieszkaniu na warszawskim Powiślu jest przykładowym projektem, które marka New Mono Design realizuje na zamówienie. Każdorazowo jest on dostosowywany do możliwości aranżacyjnych i stylu klienta. Możliwe jest także wykończenie frontów  w szerokiej gamie kolorystycznej, co sprawi, że kuchnia nabierze innego, zawsze indywidualnego charakteru.

projekt kuchni aranzacja 7

fot. New Mono Design

Zdjęcia oraz informacje o meblach i dodatkach od New Mono Design można znaleźć na:
www.newmonodesign.pl oraz facebook.com/NewMonoDesign

Leave a Reply