Mała kuchnia w dużym wnętrzu. Pomysł na aranżację domu

Otwarta przestrzeń, łącząca funkcję kilku pomieszczeń, jest charakterystyczna dla nowoczesnego budownictwa. Salon, jadalnia oraz kuchnia, zestawione w jedno pomieszczenie, nadają wnętrzu przestronności, otwierają je na ogród i integrują wszystkich domowników. W domu dla 3-4 osobowej rodziny kuchnia nie musi być dużym pomieszczeniem. Ważne jednak, by była ergonomicznie i funkcjonalnie urządzona.

Przedstawiamy dziś projekt małej kuchni w domu jednorodzinnym. To wnętrze połączone jest z salonem i jadalnią, jednak architekci zdecydowali się na umowną granicę między pomieszczeniami. Dekoracyjna ścianka, wykończona w nadającej wnętrzu przytulności okładzinie drewnianej, przysłania część kuchennego wnętrza. Ten zabieg pozwolił ukryć gospodarczą część pomieszczenia przed oczami wypoczywających w salonie domowników i ich gości.

nowoczesna kuchnia projekty 4

Kuchnia wg projektu CPT Koncept 23 CE (DOM CP1-23), źródło: Pracownia projektów DOM.pl

Za ścianką działową znajduje się w pełni funkcjonalna, choć niewielka kuchnia. Na nieco ponad 8 mkw, projektantom udało się zaplanować bardzo ergonomiczną, a przy tym modną aranżację kuchni. Układ kuchni w kształcie litery L daje domownikom mnóstwo miejsca do przechowywania, a także w pełni funkcjonalny blat roboczy. Atrakcją projektu kuchni jest wysoka zabudowa, zgodna z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi – to doskonałe miejsce na montaż sprzętu agd oraz dodatkowe, pojemne półki i schowki.

nowoczesna kuchnia projekty 1

Kuchnia wg projektu CPT Koncept 23 CE (DOM CP1-23), źródło: Pracownia projektów DOM.pl

W tej kuchni zrezygnowano ze standardowych szafek kuchennych. Projekt domu zakłada bowiem duże, narożne okno, które jest wielką zaletą niewielkiego wnętrza. Wypełnia je światłem, ułatwiającym codzienne prace, a także podczas ich wykonywania pozwala obserwować strefę wejściową do domu. Wrażenie jasności potęguje biel, którą zastosowano tu jako główną kolorystykę. Ociepla je eleganckie drewno, nawiązujące do wykończenia całej otwartej strefy dziennej.

nowoczesna kuchnia projekty 2

Kuchnia wg projektu CPT Koncept 23 CE (DOM CP1-23), źródło: Pracownia projektów DOM.pl

Ciekawym elementem wyposażenia kuchni jest dodatkowy blat, przy którym domownicy będą mogli wypić szybką kawę czy przejrzeć poranną prasę. Fantazyjne hokery uzupełniają ten atrakcyjny wystrój kuchni.

Na koniec trzeba jednak dodać, że ta zachwycająca, modna aranżacja kuchni, w takiej formie jest możliwa dzięki sąsiedztwu pojemnej spiżarni. Spiżarnia jest już standardem w nowoczesnych domach jednorodzinnych – planując wnętrze swojego domu nie warto z niej rezygnować.

nowoczesna kuchnia projekty 3

Kuchnia wg projektu CPT Koncept 23 CE (DOM CP1-23), źródło: Pracownia projektów DOM.pl

Chcesz zobaczyć cały projekt tego fantastycznego domu? Zobacz, jak urządzono pozostałe wnętrza i zainspiruj się! Projekt znajdziesz tutaj.

Leave a Reply