Poznaj garnki do zadań specjalnych

Wśród wielu akcesoriów zajmują jedno z najważniejszych miejsc w każdej kuchni. Trudno sobie wyobrazić przygotowywanie ciepłych posiłków bez różnej wielkości garnków, ceramicznych bądź stalowych.  Te niezbędne elementy wyposażenia spełniają dziś nie tylko funkcje użytkowe, ale także wspaniale ozdabiają wnętrza.

W dużej rodzinie garnków znajdują się i takie, które mają ściśle określone przeznaczenie i świetnie  uzupełniają kuchenną kolekcję. Warto wykorzystać ich cenne właściwości, by przygotowane posiłki były zdrowe i smaczne.

Garnek do gotowania na parze

Tworzy go tak naprawdę zestaw garnków do gotowania na parze, wykonany z doskonałej jakości, polerowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej. Kapslowe dno naczynia ze stali nierdzewnej i aluminium zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, co umożliwia gotowanie w małej ilości wody. Szklana pokrywa pozwala śledzić proces gotowania, a otwór w niej umieszczony ułatwia odprowadzanie nadmiaru pary. W takim zestawie przygotujemy dania bez utraty wartościowych składników odżywczych, zapewniając im naturalny smak i aromat. Garnki nadają się do mycia w zmywarce. Znajdują swoje zastosowanie na kuchenkach gazowych, elektrycznych, indukcyjnych i płytach ceramicznych.

Wymiary:
Garnki do gotowania: średnica: 20 cm, pojemność: 2,5 l, wysokość: 9 cm
Garnek do odcedzania: średnica: 20 cm,  wysokość: 9 cm
Pokrywka szklana: średnica: 20 cm

garnek do gotowania na parze

Garnek do gotowania na parze - Galicja

 

Garnek do gotowania szparagów

To bardzo praktyczne urządzenie kuchenne, dedykowane przede wszystkim miłośnikom szparagów, ale nie tylko. Garnek z wkładem to wysokiej jakości zestaw ze stali nierdzewnej. Dzięki odpowiedniej wysokości garnek idealnie nadaje się do gotowania szparagów lub innych warzyw, a po wyjęciu wkładu również spaghetti i makaronu. Wkład ułatwia odcedzanie ugotowanych warzyw. Przezroczysta pokrywa szklana umożliwia podgląd zawartości podczas gotowania. Dokładnie dopasowana i przylegająca pozwala na zoptymalizowanie czasu gotowania. Dno kapslowe akumulujące ciepło, gwarantuje równomierne jego rozprowadzenie. Garnek charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Nadaje się do używania na wszystkich rodzajach kuchenek, również indukcyjnych. Można go my w zmywarce.

Wymiary:
średnica: 16 cm
pojemność: 4 litr
wysokość: 21 cm

garnek do gotowania szparagow

Garnek do gotowania szparagów - Galicja

 

Garnek do mleka z gwizdkiem

Wszystkim kochającym mleko i potrawy mleczne przyda się na pewno. To praktyczne urządzenie z gwizdkiem o pojemności 1 l umożliwia nie tylko proste gotowanie według zasady kąpieli wodnej, bezproblemowe przygotowanie potraw mlecznych, delikatne podgrzewanie potraw dietetycznych i pokarmu dla dzieci, ale także topienie kuwertury i czekolady.  Użyteczny gwizdek zapobiega wykipieniu i przypaleniu. Można w nim przyrządzać także kakao, ryż na mleku, budyń i sosy.

Wymiary:
średnica: 14 cm
pojemność: 1 litr

Galicja Garnek do mleka z gwizdkiem 1l

Garnek do mleka z gwizdkiem - Galicja

 

Sokownik

To funkcjonalne trzyczęściowe rozwiązanie dla wszystkich lubiących domowe soki. Dzięki niemu możemy przygotować wspaniałe napoje z owoców na jesień i zimę.  W skład zestawu wchodzą: dolne naczynie na wodę, środkowe naczynie z wężykiem na sok, górne naczynie na owoce, pokrywa szklana.

Wymiary:
pojemność: 8 l
wysokość: 41 cm
średnica: 25 cm

Garnek sokownik

Sokownik - Galicja

 

Garnki do zadań specjalnych to niezwykle praktyczne urządzenia, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Niektóre będą używane tylko sezonowo, inne zaś znacznie częściej. Jednak każdy z nich ze względu na swoją wyjątkową funkcję na pewno zyska należne sobie miejsce w hierarchii akcesoriów kuchennych.

Leave a Reply