Czajniki – klasyka znów na topie

Czajnik to przedmiot, który, jak świat długi i szeroki, gości w każdym domu. Tradycyjny, czy elektryczny, nowoczesny, czy retro pojawia się niemal w każdej kuchni. 

Country marki Vittore Comforto to tradycyjny czajnik w rustykalnym stylu o pojemności 2,5l. Wykonany został z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, która jest trwała, odporna na zarysowania, a przy tym łatwa do utrzymania w nieskazitelnej czystości. Ogromną zaletą jest pięciowarstwowe, kapslowane dno, które dobrze rozprowadza ciepło i dłużej je utrzymuje. Dzięki temu możemy skrócić czas gotowania, oszczędzając przy tym energię i pieniądze.

Czajnik Country marki Vittore Comforto wyposażony został w dodatkowe, praktyczne akcesoria, które znacznie usprawniają jego użytkowanie. Zdejmowana pokrywa ułatwia jego napełnianie oraz daje możliwość wygodnego czyszczenia w środku. Nienagrzewający się, bakelitowy uchwyt zabezpieczy nasze dłonie przed poparzeniem, a gwizdek zasygnalizuje moment zagotowania się wody.

czajnik country vittore comforto

Sielankowe klimaty

Czajnik przeznaczony jest do użytku na wszystkich rodzajach kuchenek – gazowych, elektrycznych, indukcyjnych i ceramicznych. Można go również bezpiecznie myć w zmywarkach. Uniwersalność czajnika sprawia, że Country marki Vittore Comforto sprawdzi się w każdym domu.

Nostalgiczny powrót do przeszłości w aranżacji wnętrz przeżywa obecnie swój renesans. Jednak współczesne retro pojawia się w unowocześnionej wersji. Przykładem może być czajnik Retro marki Vittore Comforto, który stanowi połączenie dawnego kształtu z modernistycznym chłodem stali, dzięki czemu z pewnością będzie atrakcyjnym dodatkiem każdej kuchni.

Ciekawy wygląd to jednak nie jedyna zaleta czajnika Retro. Trzylitrowe naczynie w całości wykonane z lśniącej stali nierdzewnej, posiada wielowarstwowe dno typu sandwich z 2,5 milimetrowym aluminium, które gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła, pozwalając na szybsze nagrzewanie się. Warstwa aluminium zabezpiecza również dno przed odkształcaniem.

Czajnik retro vittore comforto 2

Kuchnia jak ze starej pocztówki

Dodatkowo, wyjmowany gwizdek, informuje nas o wrzeniu wody, co pomaga w odpowiednim momencie zdjąć czajnik z kuchenki. Warto dodać, że bez przeszkód można go używać zarówno na tradycyjnych gazowych i elektrycznych kuchenkach, jak również płytach ceramicznych.

 Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez czajnika. Te znane od lat naczynia zawojowały bowiem cały świat. Ich popularność sprawiła, że wygląd stał się równie ważny, co ich funkcjonalność.

Leave a Reply