Farby do kuchni: bezpieczne serce Twojego domu

Kuchnia jest miejscem kojarzącym się z pięknymi zapachami, ciepłem i cudowną, domową atmosferą. To przestrzeń, gdzie zaparzamy aromatyczną kawę, przygotowujemy codzienne posiłki lub razem z dziećmi wycinamy fantazyjne kształty pysznych ciasteczek. Urządzając lub remontując to magiczne pomieszczenie warto użyć właściwych rozwiązań, które sprawią, że korzystanie z kuchni będzie nie tylko przyjemne, lecz także bezpiecznie.

Może być tradycyjna, pełna drewna i klasycznych dodatków jak szalkowe wagi czy porcelanowe pojemniki na cukier i sól lub też nowoczesna, utrzymana w nieco minimalistycznym stylu. Niezależenie od swojego charakteru, piękna i zadbana kuchnia jest sercem każdego domu. To pomieszczenie, które kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, warto więc dołożyć starań, żeby było czyste i bezpieczne.

aranzacja kuchni 1

fot. Śnieżka SA

Skuteczna walka z grzybem

Kuchnia jest pomieszczeniem, gdzie panuje zwykle podwyższona wilgotność powietrza. Unosząca się w powietrzu, np. podczas gotowania, para wodna osiada i skrapla się na ścianach. Takie warunki mogą sprzyjać rozwojowi mikroorganizmów. Gdy pojawiają się nieładne wykwity czy małe, czarne kropki zwykle świadczy to o pojawieniu się grzyba. To problem nie tylko natury estetycznej – grzyby i pleśnie mogą być szkodliwe dla zdrowia mieszkańców domu. Dlatego trzeba z nimi walczyć, gdy tylko je zauważymy. Przede wszystkim powinniśmy ustalić czy do zawilgocenia ścian w kuchni nie doszło na skutek, np. nieszczelności okna lub dachu. W takim wypadku, najpierw należy usunąć przyczynę problemu, czyli naprawić usterkę. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniej, efektywnej wentylacji. W pozbyciu się grzyba ze ścian pomocne będą nowoczesne środki, jak Preparat Grzybobójczy VIDARON, który nie tylko usuwa zewnętrzne oznaki zagrzybienia, lecz także zabezpiecza powierzchnie przed jego ponownym wystąpieniem.

Formuła produktu sprawia, że głęboko penetruje on podłoże. Wnikając we wszelkie zakamarki i pory ściany, niezwykle skutecznie likwiduje wykwity i ogniska pleśni – tłumaczy Krzysztof Kędzior, Główny Specjalista ds. Aplikacji i Szkoleń Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA – Środek służy do usuwania grzybów na drewnie, murach, ścianach i tynkach. Świetnie sprawdza się na powłokach malarskich, klejowych i emulsyjnych – dodaje specjalista.

aranzacja kuchni 2

fot. Śnieżka SA

Preparat Grzybobójczy VIDARON nadaje się do użytku wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Zawiera najnowszej generacji biocydy – związki gwarantujące skuteczność w zwalczaniu szkodliwych organizmów. Środek należy rozpylić na zagrzybienie albo nanieść pędzlem lub wałkiem. Po upływie godziny, ścianę w miejscu aplikacji dokładnie szorujemy, a następnie zmywamy czystą wodą. Na wyschniętą powierzchnię należy nałożyć kolejną warstwę preparatu.

Zalety czystego srebra

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym przygotowujemy posiłki. Powinna być czysta i higieniczna. Do pomalowania tego narażonego na działanie wilgoci i rozwój szkodliwych mikroorganizmów miejsca, dobrze jest użyć specjalistycznych i odpornych farb. Przykładem takiego zaawansowanego wyrobu, jest zawierająca czyste srebro Śnieżka Kuchnia-łazienka. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii SILVER FORMULA pomaga ustabilizować ilość wywołujących choroby bakterii i grzybów na ścianach na optymalnym dla ludzi poziomie.

Zastosowanie czystego srebra sprawia, że Śnieżka Kuchnia-łazienka działa biobójczo tak długo, jak długo jest na ścianie. Jej cenne właściwości zostały potwierdzone laboratoryjnie – wyjaśnia ekspert z FFiL Śnieżka SA.

aranzacja kuchni 3

fot. Śnieżka SA

Farba pomaga w niszczeniu szkodliwych dla zdrowia bakterii osiadających na jej powierzchni. Cząsteczki srebra mają właściwości przeciwgrzybiczne, dzięki czemu znacznie ułatwiają utrzymanie czystości i odpowiedniej higieny w miejscach, które szczególnie tego potrzebują, np. w kuchni czy w łazience. Farba nie chlapie podczas malowania, możną ją nakładać pędzlem, wałkiem i metodą natryskową. Do wyboru są dwie wersji wyglądu powłoki – matowa i satynowa. W pierwszej opcji do dyspozycji jest kolor biały oraz dwanaście innych barw, m.in. Ziołowy Ogródek (812M) czy Bananowy Suflet (807M). Jeśli zdecydujemy się na satynowe wykończenie, może nas skusić zarówno klasyczna biel jak i jeden z ośmiu odcieni, wśród nich Jaśminowy Aromat (901S), Karmelowe Muffiny (902S) albo Ciasto Brzoskwiniowe (905S). Farba dostępna jest również w wersji baza, z matowym wykończeniem powłoki. Bazę należy zabarwić w systemie kolorowania Śnieżka na jeden z 95 kolorów. Co ważne, Śnieżka Kuchnia-łazienka posiada podwyższoną odporność na zmywanie i szorowanie. To bardzo cenna cecha, gdyż w kuchni nie trudno przecież o zachlapanie ścian. Powierzchnie pomalowane Śnieżką Kuchnia-łazienka możemy myć bez obawy o wytarcie koloru lub zniszczenie powłoki malarskiej.

Żadna plama nie jest straszna

Remontując kuchnię możemy czasami spotkać się z problemem starych plam, których nie udało nam się wcześniej usunąć. Co gorsza, pomimo usilnych prób, nie można nawet ich zamalować, gdyż za każdym razem wychodzą spod kolejnej warstwy kolorystycznej. W przypadku takich uporczywych zabrudzeń, np. po zaciekach wodnych czy oleju, konieczne może być użycie specjalnego środka przeznaczonego do ich izolacji, np. akrylowej farby Śnieżka Zacieki-plamy. To wysokiej jakości wyrób przeznaczony do malowania oraz renowacji ścian i sufitów wewnątrz budynków. Może być stosowany do wykonywania izolującej i wzmacniającej podłoże warstwy podkładowej lub też jako ochronno-dekoracyjna farba nawierzchniowa.

Śnieżka Zacieki-plamy doskonale sprawdza się przy zamalowywania osadów po nikotynie, plam po sadzy, olejach, tłuszczach, jak i różnego rodzaju zacieków – przekonuje Krzysztof Kędzior – Dodatkowo zabezpiecza malowane powierzchnie przed zagrzybieniem i zapewnia ścianom swobodne „oddychanie”. Dlatego zda egzamin zwłaszcza w pomieszczeniach szczególnie narażonych na niszczące działania wilgoci, m.in. w kuchniach – podsumowuje specjalista.

aranzacja kuchni 4

fot. Śnieżka SA

Farba jest bardzo dobrze przyczepna do podłoża i zapewnia doskonałe krycie malowanych powierzchni. Producent oferuje ją w białym kolorze, który w zależności od potrzeb, można zabarwić pastą koloryzującą COLOREX na jedną z dwudziestu ośmiu barw.

Delikatna woń szarlotki, pyszny smak słodkiego koktajlu ze świeżo zebranych truskawek czy aromat pieczonych na święta korzennych ciasteczek – niemal każdy z nas kojarzy kuchnię z takimi niepowtarzalnymi aromatami. W dorosłych budzą one wspomnienia cudownego dzieciństwa i wakacji spędzanych u babci, dzieciom kojarzą się z przysmakami, którymi rozpieszczają ich rodzice. Kuchnia to magiczne miejsce, będące prawdziwym symbolem ciepła domowego ogniska. Dlatego warto zadbać o to, aby była bezpieczna i wolna od szkodliwych dla domowników mikroorganizmów. Z nowoczesnymi preparatami jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, a zawansowane farby chronią mieszkańców przez cały czas. Ich delikatne kolory uprzyjemniają zaś rodzinne gotowanie i wspólne spożywanie posiłków.

Leave a Reply