Idealna podłoga do wnętrza w stylu skandynawskim

Styl, w jakim urządzają swoje mieszkania i domy mieszkańcy Skandynawii cieszy się w naszym kraju niesłabnącą popularnością. Przytulne i jasne wnętrza, nawiązujące klimatem do gościnnej atmosfery Północy charakteryzują się czystością formy i stonowanymi barwami bieli, szarości, błękitu i czerni. Akcentem charakterystycznym takich stylizacji pozostaje drewno.

podloga do wnetrza w stylu skandynawskim 1

Kolekcja I love wood marki Cersanit

Styl skandynawski pokochaliśmy już kilka lat temu. Głównie za to, jak bardzo ciepły i przytulny klimat potrafi wnieść do naszych wnętrz. Decyduje o tym dominacja jasnych barw, które wnoszą do pomieszczeń światło, oraz bliskie człowiekowi naturalne materiały, które pozytywnie oddziałują na nas w codziennym życiu. Główne cechy charakterystyczne tego stylu to wykorzystanie materiałów powiększających optycznie, minimalistyczne umeblowanie, prostota dodatków, naturalne oświetlenie i funkcjonalność. Widoczne jest także zamiłowanie Skandynawów do ekologii i naturalnych dodatków, które przejawia się w stosowaniu dużej ilości drewna.

podloga do wnetrza w stylu skandynawskim 2

Kolekcja I love wood marki Cersanit

Urok natury

Naturalne drewno na podłogę to materiał niezwykle urokliwy, wiąże się jednak z kłopotliwą konserwacją i pewnymi ograniczeniami. Dlatego idealnym rozwiązaniem, coraz częściej wybieranym także do salonów czy kuchni, są płytki ceramiczne imitujące ten naturalny surowiec. Seria I love wood marki Cersanit świetnie odzwierciedla zarówno kolory, jak i fakturę drewna. W ramach tej kolekcji dostępnych jest aż 15 kolorów płytek od najjaśniejszych po ciemne brązy, w unikalnym formacie przypominającym drewniane deski – 18,5 x 59,8 cm. Taki rozmiar pozwala na swobodę w zakresie ich układania, ale również jeszcze bardziej upodabnia płytkę do drewna. Wyraziste słoje, widoczne szczególnie pod światło, dają wspaniały efekt wizualny. Płytki ceramiczne to również idealne rozwiązanie dla osób marzących o połączeniu „drewnianej” podłogi i ogrzewania podłogowego. Doskonale przewodzą bowiem ciepło i sprawdzają się przy dużych wahaniach temperatur. Do tego nie niszczą się przy przestawianiu mebli dziecięcych czy psich zabawach. Świetnie zamkną pomieszczenia w spójne kompozycje – te same płytki możemy ułożyć w narażonej na dużą wilgotność łazience, korytarzu wystawionym na częste użytkowanie, czy na tarasie.

podloga do wnetrza w stylu skandynawskim 3

Kolekcja I love wood marki Cersanit

Wszystko jasne

Płytki o najjaśniejszych kolorach przywołują na myśl bielone drewno. Wyróżnikiem skandynawskich podłóg jest ich jasna, niemal biała barwa. Taka kolorystyka podłóg posiada cechę, którą z pewnością docenią właściciele niewielkich mieszkań- biel podłogi znakomicie powiększy optycznie każde pomieszczenie. Jasne kolory odbijają światło, sprawiając, że wnętrze będzie dużo jaśniejsze i zdecydowanie bardziej przytulne. Przewaga zimnych odcieni najlepiej zagra w minimalistycznych wnętrzach o stonowanej kolorystyce.

podloga do wnetrza w stylu skandynawskim 4

Kolekcja I love wood marki Cersanit

Wnętrza z jasnymi płytkami, przypominającymi drewno, to propozycja dla osób, które cenią szlachetną prostotę, nawiązanie do natury, minimalizm i ochronę naturalnych zasobów leśnych. W świecie, w którym rządzi zgiełk i hałas, gdzie nadmiernie eksploatuje się drewno, takie rozwiązania znajdują coraz więcej zwolenników.

Leave a Reply