Folkowe garnki, czyli moda na eko w kuchni

Wspomnienia wspaniałych wakacji na wsi, a może moda na eko i wszystko co kojarzy się ze światem przyrody albo marzenia o pełnej prostoty egzystencji na łonie natury? Bez względu na powody, jedno jest pewne – folk pod różnymi postaciami przenika do naszego życia.

garnki emaliowane w stylu folk

fot. Galicja

Przypominają nam o tym choćby motywy na bluzkach i spódnicach, kolorowe chusty i korale, ręcznie wyszywane lub dziergane na drutach serwety oraz rozmaite kuchenne akcesoria takie jak na przykład drewniane łyżki, widelce, noże i pojemniki na sól czy cukier. Niektórzy z nas meblują na ludowo swoje domy, wyposażając je w eleganckie sosnowe ławy, ozdobne skrzynie, dekoracyjne szafy i łóżka czy piękne ścienne półeczki. Folkowe akcenty na przedmiotach wprowadzają do pomieszczeń radosną atmosferę, ożywiają wnętrze czyniąc je bardziej przyjaznym dla mieszkańców.

Kuchnia, w której znajdują się takie akcenty jest doskonałym miejscem do przygotowywania posiłków. Każdy ozdobiony nimi drobiazg sprzyja pracy sprawiając iż, nie jest ona przykrym obowiązkiem a zajęciem ciekawym, pełnym płynących z przedmiotów inspiracji.

garnki emaliowane w stylu folkowym

fot. Galicja

Wśród akcesoriów kuchennych doskonale wpisujących się w folkowe trendy mogą znaleźć się niezbędne w każdej kuchni garnki, a wśród nich takie, których ludowy design pasuje idealnie do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Roślinne motywy, nawiązujące do wzorów na chustach, serwetach czy spódnicach gospodyń wiejskich subtelnie ozdabiają naczynie. Wielobarwne: pomarańczowe, czerwone, niebieskie i żółte główki kwiatów, połączone z zielonymi łodyżkami i listkami „uśmiechają się” do domowników. Umieszczono je na jasnokremowym tle wykończonym brązową obwódką krawędzi garnka. Całość wygląda niezwykle atrakcyjnie, zwłaszcza, że obok 5 rodzajów garnków różniących się między sobą pojemnością od 2,4 l do 7,0 l, w kolekcji znajdziemy również dekoracyjny i funkcjonalny czajnik. Naczynia są emaliowane i można ich używać na wszystkich rodzajach kuchenek, również na kuchence indukcyjnej. Subtelna forma czajnika i jego ładny wzór, sprawiają iż jest on ważnym elementem całej kolekcji. Czajnik posiada funkcjonalną rączkę i praktyczny gwizdek, który przypomina mieszkańcom, że woda została podgrzana do temperatury wrzenia.

Moda na folk sprawia, że wnętrza ożywają bogatą gamą barw, a kuchnia przypomina kwitnący ogród, pełen kolorowych kwiatów, w otoczeniu których przyrządzanie posiłków jest prawdziwą przyjemnością.

garnki emaliowane

fot. Galicja

 • Galicja, czajnik emaliowany
  Wymiary: pojemność: 2,2l/wysokość: 22 cm/średnica: 20 cm
 • Galicja, Garnek emaliowany wysoki z kalką 2,4l
  Wymiary: średnica: 16cm, pojemność: 2,4l
 • Galicja, Garnek emaliowany wysoki z kalką 3,4l
  Wymiary: średnica: 18cm, pojemność: 3,4l
 • Galicja, Garnek emaliowany wysoki z kalką 4,4l
  Wymiary: średnica:   20cm, pojemność: 4,4l
 • Galicja, Garnek emaliowany wysoki z kalką 6,0l
  Wymiary: średnica:   22cm, pojemność: 6,0l
 • Galicja, Garnek emaliowany wysoki z kalką 7,0l
  Wymiary: średnica:   24cm, pojemność: 7,0l

Leave a Reply